Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

06.11.2017

Łona i Webber na otwarciu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Łona i Webber na otwarciu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Własny biznes może oznaczać zawodowe spełnianie marzeń i zarabianie na rozwijaniu zainteresowań.

O przedsiębiorczości zrodzonej z pasji opowiedzą Łona i Webber (Dobrzewiesz), Marcin Galicki (Wspieram.to), Robert Olejnik (TEONITE) i Łukasz Wichłacz (Coffeedesk) podczas spotkania „Patrz szerzej i przed się bierz!”. Wydarzenie odbędzie się 13 listopada w Technoparku Pomerania.

Spotkanie będzie oficjalnym otwarciem tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie zachodniopomorskim, którego koordynatorem jest Technopark Pomerania.

- Wydarzenie kierujemy w szczególności do młodych ludzi, którym chcemy pokazać, że przedsiębiorczość może iść w parze z rozwijaniem ich marzeń, talentów i ambicji. Dlatego do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy artystów i przedsiębiorców, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie – wyjaśnia Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania.

Raper Adam „Łona” Zieliński i producent Andrzej „Webber” Mikosz opowiedzą o biznesowej stronie tworzenia muzyki w rozmowie z Jackiem „Rymkiem” Markiewiczem. Duet oficjalnie zadebiutował w 2001 roku płytą „Koniec Żartów” wydaną nakładem wytwórni Asfalt Records. Obecnie ma na swoim koncie 7 albumów oraz wiele nagród i wyróżnień, m.in. nadany przez Aktivista i portal Popkiller tytuł artystów roku czy obecność w prestiżowych rankingach (Przekrój, Gazeta Wyborcza, Onet.pl, T-Mobile Music). Ich najnowsza płyta „Nawiasem mówiąc” wydana we własnej wytwórni Dobrzewiesz została doskonale przyjęta przez krytykę  i słuchaczy.

Jacek Markiewicz z Łoną i Webberem związany jest praktycznie od początku ich działalności. Występował gościnnie w wielu produkcjach duetu i zagrał z nim setki koncertów. Wspólnie zrealizowali także kilka odcinków cyklu „Wyjaśniamy, objaśniamy”, w którym Rymek dał się poznać szerszej publiczności jako błyskotliwy i złotousty redaktor Markiewicz.

O tym, jak zebrać miliony na realizację kreatywnych projektów, opowie uczestnikom spotkania Marcin Galicki - założyciel i CEO Grupy wspieram.to, w skład której wchodzą platformy:  Wspieram.to, Pomagamy.im, Crowdmade.pl i - już wkrótce - Stockrocket.pl tworzony wspólnie z Polskim Domem Maklerskim. Wspieram.to jest obecnie najprężniej rozwijającą się platformą finansowania społecznościowego w Polsce, a Marcin Galicki trafił do pierwszej dziesiątki zestawienia „50. najbardziej kreatywnych w biznesie” Magazynu Brief (2015).

Swoją historią z uczestnikami spotkania podzieli się także Robert Olejnik – założyciel i prezes firmy TEONITE, w której ponad 20. specjalistów, inżynierów i artystów tworzy nowoczesne aplikacje webowe i mobilne oraz oprogramowanie biznesowe. Ich pracę doceniają klienci zarówno z Polski, jak i Europy Zachodniej czy USA, powierzając firmie swoje najważniejsze projekty IT - z tworzonych przez TEONITE rozwiązań technologicznych korzystają m.in. największe hollywoodzkie wytwórnie filmowe.

Jednym z prelegentów będzie również Łukasz Wichłacz - współtwórca i CEO marki Coffeedesk.pl, czyli startupowej platformy opartej na e-handlu, która szturmem zdobyła polski rynek kawy, a obecnie otwiera się na całą Europę. Szybki rozwój firmy oraz kreatywność jej właścicieli zostały docenione w wielu biznesowych konkursach - spółka zdobyła m.in. e-Gazelę Biznesu w konkursie Pulsu Biznesu (2015) czy statuetkę Perła Powiatu przyznaną przez kołobrzeskiego starostę (2016), a Łukasz Wichłacz znalazł się w rankingu „50. najbardziej kreatywnych w biznesie” Magazynu Brief (2016).

Spotkanie odbędzie się 13 listopada w budynku F2 Technoparku Pomerania w godz. 16.00-19.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja na www.patrzszerzej.evenea.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorami spotkania są Klaster IT i Technopark Pomerania, wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego i Miasta Szczecina.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe na świecie święto przedsiębiorczości, organizowane już od 10 lat - obecnie w 150 krajach. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-19 listopada. Program wydarzeń dostępny jest pod linkiem: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/event/search

Źródło: szczecin.eu