Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

07.11.2017

„Książka na wynos” w Szczecinie. Raj dla miłośników książek

„Książka na wynos” w Szczecinie. Raj dla miłośników książek
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koniec z wyrzucaniem na makulaturę książek czy komiksów.

Wystartowało miejsce w Szczecinie, gdzie każdy może oddać przeczytane i niepotrzebne już lektury, również podręczniki, książki beletrystyczne, branżowe, czasopisma, książeczki i kolorowanki dla dzieci. Na miejscu można wybrać coś w zamian dla siebie. Zupełnie za darmo!

Ekoporty w Szczecinie, czyli punkty selektywnej zbiórki odpadów bez wątpienia są hitem. Dzięki nim ubywa dzikich wysypisk śmieci. Każdy mieszkaniec za darmo może zostawić tutaj bowiem niepotrzebne już rzeczy czy zwykłe odpady. W Ekoportach prowadzonych jest również mnóstwo zajęć edukacyjnych z zakresu ekologii. Korzystają z tej możliwości: uczniowie, studenci oraz dorośli – wykładowcy czy nauczyciele. Miejsca te włączają się również w działalność charytatywną. Rzeczy, które nadają się do użytku są selekcjonowane i przekazywane dalej samotnym matkom czy osobom bezdomnym.

W najnowocześniejszym w Szczecinie Ekoporcie znajdującym się u zbiegu ulic Arkońskiej i Harcerzy wystartowało właśnie kolejne miejsce, które już na początku zachwyciło mieszkańców. To właśnie tutaj, w specjalnym pomieszczeniu składane są przynoszone przez mieszkańców książki, komiksy, czasopisma itp. Trafiają one ze wszystkich ośmiu punktów w Szczecinie i przewożone są do placówki przy ulicy Harcerzy. Lokal "Książki na wynos" został specjalnie przystosowany. Jest oczywiście zadaszony. Są w nim regały, jest przestrzeń aby usiąść, poczytać i zastanowić się nad wyborem lektury dla siebie..    

W godzinach funkcjonowania obiektu, czyli 6 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku od 9-19, w soboty od 9 do 15 może przyjść tutaj każdy i oddać to, co zalega mu na półce. Jeśli nie ma co przynieść – również zapraszamy,  drzwi są otwarte. Jest bowiem możliwość by za darmo przejrzeć lektury i zabrać do domu książkę, którą ma ochotę przeczytać. Bez konieczności oddawania.

Zapraszamy do przejrzenia swoich biblioteczek i dostarczenie książek do Ekoportu. Nie wyrzucajmy ich,  przy ulicy Harcerzy jest miejsce,  które nazywa się KSIĄŻKA NA WYNOS gdzie nabierają one drugiego życia i mogą sprawić innym wiele radości.

Źródło: szczecin.eu