Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

07.11.2017

Szczecin: Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Szczecin: Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Świętuj z nami 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

Organizatorzy obchodów 99. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszają do wspólnego świętowania.

Jak co roku uroczystość patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się przy popiersiu J. Piłsudskiego w dniu 11. listopada o godz. 11.00, natomiast druga część obchodów o charakterze piknikowo – rodzinnym odbędzie się nie jak dotychczas na Wałach Chrobrego a na terenie Areny Szczecin, ul. Szafera, od godz. 13.30 – 17.00.

#MOJANIEPODLEGŁA to ogólnopolska akcja społeczno-informacyjna przygotowana przez Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jej celem jest zachęcenie Polaków, do wyrażenia, za pomocą mediów społecznościowych, współczesnego rozumienia i postrzegania pojęcia #MOJANIEPODLEGŁA”. Dla jednych to #TRADYCJA i #WOLNOŚĆ, dla drugich #RODZINA, #ZDROWIE, #NAUKA czy #PRACA.

Jak można przyłączyć się do akcji? Wystarczy zrobić wpis lub zdjęcie przedstawiające Waszą definicje i wrzucić je na Twitter, Facebook, Instagram czy Snapchat z hasztagiem #MOJANIEPODLEGŁA.

Akcja została zainicjowana w 2016 r. #Mojaniepodległa to nie tylko aktywność w sieci i w mediach społecznościowych. Tegoroczna odsłona akcji będzie miała również formę eventu rodzinno-edukacyjnego.

Oddział IPN w Szczecinie zaprasza mieszkańców Szczecina do wspólnego celebrowania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na Arenie Szczecin w dniu 11 listopada br. w godzinach 13.30-18.00 pod szyldem #MOJANIEPODLEGŁA.

Na parkingu przed Areną powstanie strefa militarno-mundurowa, gdzie zaprezentowany zostanie m.in. sprzęt komponentów 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, w tym najnowszy nabytek samobieżny moździerz "RAK" na podwoziu Rosomaka. Będzie to pierwsza publiczna premiera tego sprzętu w Szczecinie.

Ponadto w tej strefie zaprezentują się: Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Dodatkowo w Arenie powstaną strefy edukacyjne Oddziału IPN w Szczecinie oraz partnerów wydarzenia: Muzeum Narodowego, Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna,, Domu Kultury „Słowianin”, TVP Szczecin, Radio Szczecin oraz Multinational Corps Northeast.

Nie zabraknie wspólnego tworzenia kokard narodowych i flag Polski. Dla najmłodszych uczestników obchodów przygotowane zostały atrakcje ruchowe tj. tor przeszkód Firefighter Combat Challenge oraz wielkoformatowa gra planszowa przygotowana przez NBP „Drogi do niepodległości”.

Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Szczecinianie” oraz zespołu FEEL.

Finałem obchodów oraz akcji #mojaniepodległa w 2017 r. będzie próba pobicia rekordu Polski w kategorii największa układanka z pianki modelarskiej „Największe układanka wolnej Polski”. ​

Wstęp do stref oraz na oba koncerty jest bezpłatny.