Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.12.2017

6. Jarmark Bożonarodzeniowy

6. Jarmark Bożonarodzeniowy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w najbliższą sobotę po raz szósty w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark, jak co roku, potrwa dwa dni. Wstęp wolny.

Na mieszkańców Szczecina i regionu oraz turystów czekać będzie moc świątecznych atrakcji:
- koncerty
- spektakle teatralne
- gry i zabawy
- czytanie bajek
- kino dla najmłodszych

Przechadzając się między świątecznie przystrojonymi straganami będzie można skosztować pysznych regionalnych specjałów i rozgrzać się gorącą czekoladą, grzańcem lub barszczem.

Dla dzieci kręcić się będzie baśniowa karuzela wenecka. Wstęp bezpłatny!

Wszyscy odwiedzający będą mogli poczęstować się m.in. watą cukrową, popcornem i jabłkami.

Na Dziedzińcu Menniczym spotkamy wystawców oferujących regionalne przysmaki i oryginalne, ręcznie robione świąteczne ozdoby. Będzie więc dobry moment na zakup gwiazdkowych prezentów i okazja do spróbowania najlepszych wyrobów naszego regionu.

 Przy Wieży Dzwonów posłuchamy Świętego Mikołaja opowiadającego o krainie, z której przybywa. Święty Mikołaj przywiezie skrzynkę, do której każdy będzie mógł wrzucić list ze swoimi marzeniami. Z pewnością niejedno z nich się spełni! Wielką atrakcją Jarmarku będzie zagroda reniferów pomagających na co dzień Świętemu Mikołajowi rozwozić prezenty.

Na gości czekać będzie fotobudka pełna świątecznych rekwizytów. Wykonane w niej fotografie z pewnością staną się sympatyczną pamiątką lub oryginalnym upominkiem dla najbliższych. Wymagany jedynie dobry humor i szeroki uśmiech.

W ramach współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie powstanie Ekostrefa. Przeprowadzone będą warsztaty i konkursy ekologiczne (plastyczne, sprawdzające wiedzę o ochronie środowiska, gatunkach zwierząt i roślin objętych ochroną, segregacji śmieci). Ze sceny popłyną dźwięki kolęd i pastorałek.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach: „Eko-Książka. Moje wymarzone Święta Bożego Narodzenia” i „Eko-Choinka. Kultywowanie tradycji świątecznych". Regulamin konkursów dostępny jest na stronie internetowej Zamku.

Program 6. Jarmarku Bożonarodzeniowego