Echo Tablica

Konkursy

Echo Szczecina

20.12.2017

Trwa nabór projektów do Konkursu Naukowego E(x)plory

Trwa nabór projektów do Konkursu Naukowego E(x)plory
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Do 31 grudnia młodzież w wieku 13-20 lat może zgłaszać projekty badawcze do Konkursu Naukowego E(x)plory.

Najlepsze pomysły z regionu zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory w Szczecinie, który odbędzie się w lutym w Technoparku Pomerania. Na zwycięzców ogólnopolskiego finału czekają stypendia oraz wiele atrakcyjnych nagród.

Celem konkursu jest zapewnienie młodym wynalazcom, konstruktorom i innowatorom środowiska sprzyjającego rozwojowi ich badań i zainteresowań. W pierwszym etapie konkursu należy zgłosić swój projekt naukowy poprzez formularz online dostępny na stronie www.explory.pl/rekrutacja.

- Najlepsi młodzi naukowcy z regionu, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, zaprezentują wyniki swoich badań na Festiwalu Naukowym E(x)plory w Technoparku Pomerania. Konkursowi towarzyszyć będą również warsztaty, wykłady i pokazy naukowe przygotowane specjalnie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska z Technoparku Pomerania, który już po raz czwarty został partnerem i gospodarzem regionalnego etapu konkursu i festiwalu.

Projekty wyłonione przez jury złożone z ekspertów i naukowców z lokalnych uczelni i firm zakwalifikują się do trzeciego etapu - ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się jesienią w ramach Gdynia E(x)plory Week. Na zwycięzców czekają nie tylko stypendia naukowe w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, ale także wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy i targi naukowe dla młodzieży (tj. Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii i Expo-Sciences Europe w Abu Zabi) oraz wiele nagród specjalnych – m.in. staże w prestiżowych placówkach badawczych, programy mentoringowe czy nagrody rzeczowe i finansowe.

Organizatorem konkursu i festiwalu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która zajmuje się promowaniem kultury naukowej i wspieraniem młodych polskich naukowców w kraju i za granicą. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, nagród i rekrutacji dostępne są na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Źródło: szczecin.eu