Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

02.01.2018

Wernisaż Fotografii Muzycznej - Akustyczeń 2018 Festiwal

Wernisaż Fotografii Muzycznej - Akustyczeń 2018 Festiwal
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jednym z nieodzownych elementów Akustyczeń jest wystawa fotografii muzycznej. Już po raz trzeci swoje prace zaprezentują szczecińscy fotografowie: Poza Okiem - Piotr Nykowski / pozaokiem.info i Hubert Grygielewicz.

Dwa różne sposoby patrzenia na muzyków, dwadzieścia dwa zdjęcia wykonane w 2017 roku. 

Przyjdź i zobacz muzykę!

O autorach:
Hubert Grygielewicz przez przeszło 5 lat udzielał się na szczecińskim polu dziennikarskim - najpierw w Przystanku Kultura, potem tworząc portal SzczecinGłówny.org. Dzisiaj zawodowo zajmuje się mediami społecznościowymi. W wolnych chwilach fotografuje.

Jest pomysłodawcą cyklu MieszGranie, współorganizatorem Record Store Day OFF Marina i dobrym duchem kilku szczecińskich zespołów. O muzyce mógłby rozmawiać bez przerwy, ale z jeszcze większą pasją uwiecznia jej twórców. Współpracował m.in. z Kortezem i jego wytwórnią Jazzboy, JIMKIEM, HEY, Dawidem Podsiadłą, Voo Voo i Good Taste Production.

Poszukiwacz decydującego momentu. W fotografii najważniejsi są dla niego ludzie i ich emocje oraz niepowtarzalne chwile. Na zdjęciach stara się pokazać to, co często umyka publiczności: szczegóły, spojrzenia, gesty i kształty. Robi to w charakterystyczny dla siebie sposób, inspirując się starymi filmami, wykorzystując sceniczne światło i eksperymentując z możliwościami swojego aparatu. 
Zapraszam do cyfrowych odwiedzin: www.hubertgrygielewicz.pl 

Piotr Nykowski - fotograf, realizator oświetlenia teatralnego, basista. Urodzony w Goleniowie, zakochany w Szczecinie i Szczecińskich scenach. Zajmuje się głównie fotografią teatralną, oraz dokumentacją wydarzeń artystycznych jak i od czasu do czasu fotografią koncertową.

Urodzony w Goleniowie, od 5 lat szczecinianin. Współpracuje głównie z Teatrem Współczesnym, Teatrem Lalek Pleciuga oraz Teatrem Kana. Zdobywca głównej nagrody w trzeciej edycji Konkursu Fotografii Teatralnej 2017. 

W fotografii porusza się pomiędzy czystą dokumentacją, promocją i storytellingiem, by zdjęcia które wykonuje tworzyły spójną całość, by opowiadały nie tylko o wydarzeniu, ale również o ludziach którzy je tworzą.

Tutaj wybrane pojedyncze prace koncertowe z roku 2017: www.pozaokiem.info

09.01.2018 - Wernisaż fotografii muzycznej
miejsce: Piwnica Kany
start: 19:00 
wstęp wolny