Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.01.2018

Baltic Neopolis Orchestra na 10-lecie

Baltic Neopolis Orchestra na 10-lecie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Na dobry początek nowego roku Baltic Neopolis Orchestra proponuje w czwartek, 18 stycznia o godz. 19 w Trafo koncert, w którym zabrzmią dzieła z różnych epok i krajów złożone z barwnej palety wielkich namiętności.

W roli koncertmistrza wystąpi Vasko Vassilev, koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie, dyrektor artystyczny BNO.

Koncertem Carmen Carnaval orkiestra zainauguruje rok obchodów swojego jubileuszu, a także świętowania 100 – lecia odzyskania niepodległości.
Dwa razy „Śmierć i dziewczyna”: czyli kwartet F. Schuberta i opowieść o pięknej Cygance z opery G. Bizeta. A do tego jeszcze diabelski tryl i anielska medytacja… Do porywów emocjonalnych skłania nie tylko satysfakcja z powodu jubileuszu, ale przede wszystkim sama muzyka – jakże różnorodna, mieniąca się odcieniami uczuciowymi. 

W roli wielkiego koncertmistrza wystąpi Vasko Vassilev, bułgarski skrzypek i dyrygent. Od 1993 roku pełni funkcję pierwszego koncertmistrza w londyńskim Royal Opera House. Vassilev  już od najmłodszych lat wykazywał niesamowity talent i szybko zyskał status dziecięcego geniusza skrzypiec. Ukończył Moskiewskie Konserwatorium Państwowe oraz  Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2010 roku, na swoje 40. urodziny, wydał autobiografię pt. “Vasko@40”, a rok później został jednym z jurorów bułgarskiej wersji popularnego reality show “X FACTOR”. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym  Soloists of Covent Garden, London Chamber Orchestra w skład której wchodzą same muzyczne sławy. Od 2016 roku pełni również funkcję dyrektora artystycznego Baltic Neopolis Orchestry. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak: Plácido Domingo, Sting, Rolling Stones czy Vanessa Mae, która była jego uczennicą

Bilety na koncert Carmen Carnaval, 18.01 w Trafo w cenie 40 zł (normalny) i 25 zł (uczniowie, studenci, seniorzy powyżej 60 roku życia) są do nabycia na stronie www.bilety.fm, w TRAFOstacji Sztuki, ul. Św. Ducha 4 w Szczecinie oraz Szczecińskim Inkubatorze Kultury, al. Wojska Polskiego 90, pok. 17.

Wielcy Koncertmistrzowie
18.01 (czwartek), godz. 19:00, Trafostacja Sztuki
Carmen Carnaval

Artyści:
Vasko Vassilev - skrzypce
Baltic Neopolis Orchestra

Program:

Giuseppe Tartini Sonata g-moll Z diabelskim trylem (aranż. F. Kreisler)
Jules Massenet Medytacja z opery Thaïs (aranż. V. Vassilev)
Pablo de Sarasate Fantazja na tematy z opery Carmen op. 25
Franz Schubert Kwartet smyczkowy d-moll Śmierć i dziewczyna D 810 

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 25 zł (uczniowie, studenci, seniorzy powyżej 60 roku życia) są do nabycia na stronie www.bilety.fm, w TRAFOstacji Sztuki, ul. Św. Ducha 4 w Szczecinie oraz Szczecińskim Inkubatorze Kultury, al. Wojska Polskiego 90, pok. 17.

fot. R.Kurzaj