Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

11.01.2018

„Codziennie Polskę tworzyMy”: Czas na nowe projekty

„Codziennie Polskę tworzyMy”: Czas na nowe projekty
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Konkurs plastyczny dla dzieci oraz małe dotacje skierowane do organizacji pozarządowych to kolejne punkty programu obchodów Roku Niepodległości w Szczecinie.

Okazją do świętowania jest obchodzona w tym roku 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

- 11 stycznia to doskonały moment, aby poinformować o kolejnym elemencie projektu codziennie Polskę tworzyMy – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. -  Nasz plan obchodów zakłada cały wachlarz wydarzeń i działań. Dziś w sposób szczególny pragniemy zwrócić uwagę na projekt grantowy skierowany do organizacji, które chcą włączyć się w obchody rocznicy.

Festiwale, koncerty, happeningi, spektakle, wystawy, konkursy, przeglądy, konferencje, ścieżki edukacyjne, gry terenowe, wykłady, lekcje tematyczne, gry miejskie, kampanie społeczne i edukacyjne… To tylko niewielka część tego, co mieszkańcy, za pośrednictwem organizacji pozarządowych, mogą stworzyć w ramach akcji „Codziennie Polskę tworzyMy” i tzw. małych dotacji.

- Zależy nam na wieloaspektowości działań w ramach obchodów, dlatego tez tworzymy takie instrumenty, które pozwolą zaangażować osoby i organizacje z różnych środowisk. Jednym z nich jest właśnie projekt dotacyjny – dodaje Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

Organizacje pozarządowe, które mają pomysł na działania w ramach programu mogą starać się o dotację w wysokości do 10 000 zł. Całkowity budżet projektu wynosi 100.000 zł.

Małe dotacje w ramach inicjatywy „Codziennie Polskę tworzyMy” to nic innego jak dofinansowanie lub finansowanie szczecińskich inicjatyw obywatelskich o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, artystycznym, społecznym, które pozwolą na włączenie mieszkańców w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatywy realizowane w ramach programu powinny być spójne z akcją „Codziennie Polskę tworzyMy”, a ich założenia zgodne z wartościami służącymi wzmacnianiu wspólnoty lokalnej w oparciu o polską tradycję państwową.

Miejski Konkurs Plastyczny „Codziennie Polskę tworzyMy” 

Konkurs adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Prace  oceniane będą w pięciu odrębnych kategoriach wiekowych (dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-III SP, uczniowie klas IV-VI SP, uczniowie klas VII SP i klas gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadpodstawowych).

- Perspektywa widzenia niepodległości przez młodych ludzi jest inna niż to, jak my ją postrzegamy – mówi Daniel Wacinkiewicz. - Młodzi ludzie mają swoją wizję otoczenia, a konkurs pozwoli im podzielić się nią z nami.

Wystarczy, że zainteresowani prześlą swoje prace na adres Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji al. Piastów 7, 70-327 Szczecin w terminie do 11 maja 2018 roku.

TEMATYKA, FORMAT, TECHNIKA PRAC:

Przedszkola:

temat: „Spacer z Mamą i Tatą”

- format: A, technika dowolna – pisaki, pastele, akwarele, techniki mieszane. Bez materiałów                  
  gotowych i produktów spożywczych

Klasy I – III SP:

temat: „Ja i moja rodzina”

- format: A, technika dowolna – pisaki, pastele, akwarele, techniki mieszane. Bez materiałów                  
  gotowych i produktów spożywczych

Klasy IV – VI SP:

temat: „Co lubię robić – moje talenty”

- format: A4; A3, technika dowolna – pisaki, pastele, akwarele, inne kredki, techniki mieszane, rzeźba, ceramika. Bez materiałów gotowych i produktów spożywczych.

Klasy VII oraz klasy gimnazjalne:

temat: „Spacer po Szczecinie”

- format A3, technika - komiks, rysunki pisakiem, ołówkiem, długopisem.

Klasy ponadpodstawowe:

temat: „Pomagam innym czyli wolontariat na co dzień”

- format: A4, A3, technika - komiks, grafika komputerowa

Prace oceni jury złożone z artystów plastyków, poetów i dziennikarzy, które dokona oceny nadesłanych prac i przyzna tytuł laureata w każdej kategorii wiekowej autorom prac 
oraz wyróżnienia. Ogłoszenie wyników konkursu ukaże się na stronie internetowej w dniu 11 czerwca 2018 r. Nagrodzone prace zostaną wystawione w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin  w czerwcu 2018 r. Wystawa pokonkursowa trwać będzie od 05.11.2018 r. do 30.11.2018 r. w siedzibie Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

Więcej informacji na stronie: www.mojaniepodleglosc.pl

Źródło: szczecin.eu