Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

11.01.2018

Jazz Band Młynarski – Masecki. „Let's dance with Szczecin Jazz”

Jazz Band Młynarski – Masecki. „Let's dance with Szczecin Jazz”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

10 marca w Trafostacji Sztuki do wyjścia na parkiet zachęci Jazz Band Młynarski – Masecki. Zespół zagra szlagiery, które rozgrzewały przedwojenną Polskę.

Potańcówki to szczeciński hit ostatnich czasów. Dobrze przyjęte spotkania w Ogrodzie Różanym, czy noworoczna integracja na deskach Teatru Letniego sprawiły, że zabawa taneczna zagości także na festiwalu Szczecin Jazz.

Jazz w wydaniu szczecińskim kolejny raz przekracza granice – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Sylwester Ostrowski – Nowy Rok rozpoczęliśmy potańcówką w Teatrze Letnim, gdzie do wspólnej zabawy zagrzewał jazzowy zespół i folkowi „Szczecinianie”. W marcu przeniesiemy się w czasie do międzywojennej Polski, w której powstawały pierwsze jazzowe utwory, a piękne panie i panowie tańczyli swinga i tango.

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia.

Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego, oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

Jazz Band rekompensuje stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować, osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.

- Zapraszamy wszystkich, którzy kochają jazz i taniec. Lets’s dance with Szczecin Jazz! - zachęca z uśmiechem Ostrowski.

10 marca 2018 r., Trafostacja Sztuki w Szczecinie, godz. 20.00

Bilety: 80 zł (do nabycia na stronie www.bilety.fm)

Aktualne informacje o programie i biletach na festiwal Szczecin Jazz znajdują się na stronie www.szczecinjazz.pl

Źródło: szczecin.eu