Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

16.01.2018

Poznaliśmy kolejną gwiazdę festiwalu Szczecin Jazz

Poznaliśmy kolejną gwiazdę festiwalu Szczecin Jazz
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Występ Vincenta Herringa, saksofonisty altowego z Nowego Jorku, to kolejna odsłona programu Szczecin Jazz.

Kto chce posmakować klasycznego amerykańskiego jazzu, malowanego ciepłymi barwami Manhattanu, ten powinien zawitać 4 marca do Studia S-1 w Szczecinie.

Tak naprawdę o przybyciu nowojorskiego saksofonisty Vincenta Herringa do Szczecina zadecydowała... niedawna śnieżyca w Stanach Zjednoczonych. W czasie ataku zimy, obecny tam szef artystyczny festiwalu Sylwester Ostrowski został uziemiony na zamkniętym lotnisku. Mając nieplanowany wieczór, udał się do jednego z klubów przy Broadway. Tam natknął się na Herringa i przekonał do zagrania na festiwalu Szczecin Jazz.

Vincent Herring rozpoczął swoją karierę muzyczną we wczesnych latach 80., koncertując w Stanach Zjednoczonych i Europie z zespołem Lionela Hamptona. Przez lata współpracował z wieloma gwiazdami jazzu, wypracowując przy tym własny charakterystyczny styl. Na swoim koncie posiada imponujący dorobek fonograficzny: 20 autorskich płyt i ponad 200 kooperacji.

- Tegoroczny Szczecin Jazz zapowiada się naprawdę bombowo. I słowo to używam tutaj nie przypadkowo. W slangu muzycznym Nowego Jorku, usłyszeć można, że zespoły które wykonują muzykę z ogromnym wigorem i zaangażowaniem, nie grają koncertów a "bombardują" – objaśnia ideę festiwalu Sylwester Ostrowski.

Trzy "bombardowania" dostarczą nam amerykańskie gwiazdy jazzu, które mają status kontynuatorów najbardziej szlachetnej odmiany gatunku. Bobby Watson kontynuując styl Charlie Parkera, Wallace Roney Milesa Davisa a Vincent Herring, którego koncert właśnie zapowiadamy - Cannonball Adderley'a. To trzech najbardziej "czystych" stylistycznie artystów grających tzw. amerykański jazz.

Koncert Vincenta Herringa z towarzyszeniem zespołu Soul Chemistry odbędzie się 4 marca o godz. 20.00 w radiowym Studiu S-1 przy ul. Niedziałkowskiego.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia. http://bit.ly/2rfGmHi

Aktualne informacje o programie festiwalu Szczecin Jazz i biletach na poszczególne koncerty znajdują się na stronie www.szczecinjazz.pl

Źródło: szczecin.eu