Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

18.01.2018

„Codziennie Polskę tworzyMy”. Szczecin zaprasza do wspólnego świętowania

„Codziennie Polskę tworzyMy”. Szczecin zaprasza do wspólnego świętowania
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Coraz większy zasięg, coraz większe zainteresowanie szczecińskimi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Od połowy stycznia w całym kraju ruszyła kampania outodoorowa promująca projekt „Codziennie Polskę tworzyMY”. Chcemy pokazać, że obchodzimy to święto na nasz, wyjątkowy sposób – jako pochwałę codzienności, z myślą o przyszłości i przez pryzmat mieszkańców, którzy tworzą Polskę codziennie. 

Chęć uczestnictwa w projekcie potwierdzili również Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Teresa Kalina, przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

„Codziennie Polskę tworzyMy” to nazwa blisko rocznego programu obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju. Inicjatywa składa się  z wielu elementów o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Ich naczelnym celem jest ukazanie Święta Niepodległości nie tylko w kontekście historycznym, lecz także w świetle codziennego życia i pracy każdego z nas na rzecz Ojczyzny, dziś i w przyszłości. Chcemy, by obchody Roku Niepodległości w Szczecinie skupione były na mieszkańcach – obywatelach, którzy codziennie tworzą Polskę. Do świętowania w ten radosny, dumny i obywatelski sposób namawiać będzie Szczecin Polaków aż do listopada 2018.

Trwa konkurs plastyczny dla dzieci oraz małe dotacje skierowane do organizacji pozarządowych.

Organizacje pozarządowe, które mają pomysł na działania w ramach programu mogą starać się o dotację w wysokości do 10 000 zł. Całkowity budżet projektu wynosi 100.000 zł.

Małe dotacje w ramach inicjatywy „Codziennie Polskę tworzyMy” to nic innego jak dofinansowanie lub finansowanie szczecińskich inicjatyw obywatelskich o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, artystycznym, społecznym, które pozwolą na włączenie mieszkańców w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatywy realizowane w ramach programu powinny być spójne z akcją „Codziennie Polskę tworzyMy”, a ich założenia zgodne z wartościami służącymi wzmacnianiu wspólnoty lokalnej w oparciu o polską tradycję państwową.

Miejski Konkurs Plastyczny „Codziennie Polskę tworzyMy” - konkurs adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Prace  oceniane będą w pięciu odrębnych kategoriach wiekowych (dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-III SP, uczniowie klas IV-VI SP, uczniowie klas VII SP i klas gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadpodstawowych).

Wystarczy, że zainteresowani prześlą swoje prace na adres Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji al. Piastów 7, 70-327 Szczecin w terminie do 11 maja 2018 roku.

Prace oceni jury złożone z artystów plastyków, poetów i dziennikarzy, które dokona oceny nadesłanych prac i przyzna tytuł laureata w każdej kategorii wiekowej autorom prac 
oraz wyróżnienia. Ogłoszenie wyników konkursu ukaże się na stronie internetowej w dniu 11 czerwca 2018 r. Nagrodzone prace zostaną wystawione w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin  w czerwcu 2018 r. Wystawa pokonkursowa trwać będzie od 05.11.2018 r. do 30.11.2018 r. w siedzibie Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

Więcej informacji na stronie: www.mojaniepodleglosc.pl

Źródło: szczecin.eu