Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

19.01.2018

Zagłosuj na nowy bulwar

Zagłosuj na nowy bulwar
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Czy najlepsza przestrzeń publiczna znajduje się w Szczecinie? Tak właśnie może być!

Wszystko to za sprawą konkursu Property Design Awards, do którego nominowane zostało ukończone w ubiegłym roku Nabrzeże Starówka.

Miejsce spacerów i wypoczynku nad Odrą, chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców jak i turystów – taki jest właśnie nowy bulwar znajdujący się na Łasztowni. To tutaj organizowane są różnego rodzaju imprezy oraz wydarzenia, w tym te największe jak finał regat The Tall Ships Races 2017.

Konkurs

Zmodernizowane nabrzeże zostało docenione i uzyskało nominację w konkursie Property Design Awards w kategorii przestrzeń publiczna. Głosować można do 11 lutego br. poprzez stronę internetową http://www.propertydesign.pl/awards/

W konkursie biorą udział unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego designu. Plebiscyt ma na celu wyłonienie najlepszych projektów komercyjnych i publicznych ukończonych do końca 2017 roku w Polsce.

O bulwarze

W ubiegłym roku nabrzeże przeszło gruntowną modernizację. Nowy bulwar rozpoczyna się pod Trasą Zamkową, biegnie pod dźwigozaurami w sąsiedztwie portu jachtowego i kończy się dużym placem. Wzdłuż całego deptaka zostały ustawione ławki i siedziska, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, donice z drzewami oraz estetyczne lampy. Znalazł się tam także pas trawy. Przy Nabrzeżu znalazły się również cztery pomosty pływające dla żeglarzy.

Źródło: szczecin.eu