Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

23.01.2018

Ogrody Kultury zapraszają na Kino Piwnia

Ogrody Kultury zapraszają na Kino Piwnia
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ogrody Kultury zapraszają na nowy cykl w Piwnicy - od stycznia ruszyliśmy z inicjatywą Kino Piwnia!

W tym tygodniu wyświetlamy trzy filmy ze Studio Munka - Munk Studio: "Chomik" Bartka Ignaciuka, "Zasady gry" Wojciecha Jagiełło i "Jak głęboki jest ocean?" Filipa Syczyńskiego.

Pewnej nocy, z wysokiego piętra starej kamienicy wypada chomik o imieniu Przemek. Przemek jest ukochanym pupilkiem pary staruszków - Pani Marii i Pana Wacława. Roztrzęsiona para znajduje Przemka w śmietniku pod oknami. Chomik ma przypięty do ramion spadochron z chusteczki, a na głowę wciśnięty kask z nakrętki od dezodorantu. Oznaki życia są bardzo mizerne. Autorem lotniczego eksperymentu okazuje się wnuczek starszych państwa - dziewięcioletni Krzyś. Jego rodzice zostawili go u dziadków na weekend. To błahe z pozoru zdarzenie wstrząśnie życiem małej społeczności. W kłopoty wplątuje się Weterynarz, Policjant (ojciec Krzysia, syn Marii i Wacława) oraz Bogu ducha winien sprzedawca ze sklepu zoologicznego. Po tym filmie, każdy zada sobie to ważne pytanie: ile wart jest chomik?
https://www.studiomunka.pl/30_minut,11,518,-.html

Niepokojący film Wojciecha Jagiełły pod pozorem prostej opowieści o codziennym życiu studenta Politechniki ukazuje pierwotne ludzkie lęki i w nieoczywisty sposób przedstawia przemoc. Tomek to zamknięty w sobie przyszły inżynier, który nie potrafi odnaleźć się w wielkim mieście. Niezwykle sugestywny koszmar senny i nieprzyjemny incydent w tramwaju wyzwalają w nim obsesyjne poczucie zagrożenia. Chłopak pod wpływem impulsu kupuje do samoobrony nóż, nie podejrzewając, jak szybko będzie zmuszony, aby go użyć.
https://www.studiomunka.pl/30_minut,11,514,-.html

Marek, zmęczony sztucznością otaczającej go rzeczywistości – i życiem w ogóle – mężczyzna po pięćdziesiątce, budzi się któregoś dnia w brzuchu potężnego wieloryba. Co prawda trzewia potwora również nie wyglądają zbyt autentycznie, ale przestaje mieć znaczenie, kiedy bohater natrafia w ich czeluściach na całą menażerię osobliwych postaci, w tym na osoby, które kochał za życia: żonę, którą wiele lat wcześniej pochłonęło morze, a także szalonego ojca, pretendującego w tym cudacznym światku do miana Króla Oceanów... Brakuje tylko syna, z którym dawno stracił kontakt, ale wkrótce i Tomek pojawia się na wielkim balu, odbywającym się w wielorybim cielsku. Tylko jak Marek się tam dostał?
https://www.studiomunka.pl/30_minut,11,504,-.html

Na Kino Piwnia składają się klasyki polskiego i światowego filmu, kino niezależne, stuletnie produkcje w odświeżonej wersji, a do tego wykłady i spotkania ze specjalistami!
Wystartowaliśmy 14. stycznia i spotykamy się regularnie - co dwa tygodnie w niedzielne wieczory.

Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy Piwnicy Kany z firmą Ogrody Kultury i Stowarzyszeniem Po Prostu Sztuka. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

niedziela 28 stycznia w godzinach 20:00 - 22:00
Piwnica Kany
pl. św. Piotra i Pawła 4/5