Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

23.01.2018

Premiera książki „NamThar” w Szczecinie

Premiera książki „NamThar” w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Gorąco zapraszamy na spotkanie z autorkami książki „Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie", Leną Leontevą i Marzeną Popławską.

Autorki opowiedzą o procesie powstawania książki, o połączeniu dwóch umysłów i temperamentów, zespoleniu prawdziwej historii buddyzmu z fabularną opowieścią, dzięki którym projekt NamThar stał się prawdziwym literackim eksperymentem. Autorki stworzyły coś na kształt mitów buddyjskich, które przedstawiają tło historyczne narodzin i rozwoju buddyzmu oraz żyjących ówcześnie mistrzów buddyjskich.

http://namtharthebook.com/pl/

Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 lutego o godzinie 17.00 w sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej.
W trakcie spotkania usłyszymy fragmenty książki czytane na głos przez szczecińskich aktorów. 
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. 

O autorkach:
LENA LEONTEVA ukończyła matematykę na Uniwersytecie Krajowym we Lwowie i studia w Międzynarodowym Buddyjskim Instytucie KIBI w New Delhi. Od 2007 roku jest redaktorem naczelnym magazynu „Buddhism.ru”. W 2011 roku uzyskała stopień doktora historii na podstawie pracy poświęconej dziełom Marpy Tłumacza. Jest autorką wielu artykułów o tematyce buddyjskiej oraz kilku książek, w tym wydanej ostatnio ilustrowanej encyklopedii Przewodnik po buddyzmie i powieści kryminalnej Raj z cudzym paszportem. Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym o historii buddyzmu w Rosji. Często podróżuje z wykładami po całym świecie. Na stałe mieszka z mężem w Moskwie.

MARZENA POPŁAWSKA absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W 2002 r. razem z przyjaciółmi założyła Fundację Moma Film, której prezesem jest do dzisiaj. Na co dzień mieszka w Warszawie. Zajmuje się produkcją, dystrybucją, wyszukiwaniem i promocją ciekawych zjawisk audiowizualnych. Organizuje festiwale filmowe i współtworzy projekty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W 2014 r. za projekt „Nowe legendy miejskie" została wyróżniona przez UNICEF tytułem Szeryfa Praw Dziecka. Od siedmiu lat bierze udział w unikatowym projekcie malarskim u boku Norbu Denzonga, jednego z największych mistrzów malarstwa tybetańskiego na świecie. Jej marzeniem jest ożywić sztukę buddyjską i zrobić z tego film.

8 lutego w godzinach 17:00 - 19:00
Książnica Pomorska
ul. Podgórna 15/16