Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

24.01.2018

Dni mierzone jazzowymi koncertami

Dni mierzone jazzowymi koncertami
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ależ to będzie dobry czas! Szczecin Jazz 2018 to: 14 koncertów, w 3. miastach, w 6. różnych przestrzeniach.

A muzycy? Najlepsi z najlepszych: Bobby Watson, Wallace Roney, Gino Vanelli, Dorota Miśkiewicz, Jazz Band Młynarski – Masecki i wielu innych. Zapraszamy na festiwal. 

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal muzyczny, połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących, promujących muzykę jazzową.

- Bardzo się cieszę, że organizujemy go po raz trzeci – powiedziała podczas konferencji Anna Lemańczyk dyr. Szczecińskiej Agencji Artystycznej – Szczecin Jazz świetnie się rozwija, jest więcej artystów, więcej działań. Jest to jeden z większych festiwali w Szczecinie.  

SJ to spotkanie najlepszych jazzmanów amerykańskich, polskich i europejskich. Program tegorocznej trzeciej edycji, to dużo dobrego jazzowego mainstreamu z Bobby Watsonem, Vincentem Herringiem i Wallace Roneyem uzupełnionego o nowoczesne brzmienia hip hopu i elektroniki - Keyon Harrold, Pharoahe Monch, Yah Supreme.

- Szczecin jest coraz bardziej kojarzony z jazzem – mówił Krzysztof Soska zastępca prezydenta Szczecina – Dzieje się to dzięki naszemu środowisku ale też gościom którzy do nas przyjeżdżają.

Szczecin Jazz 2018 to 14 koncertów, w 3. Miastach: w Berlinie, Warszawie i Szczecinie, w 6. różnych przestrzeniach: w szczecińskiej Filharmonii i  Trafostacji Sztuki, w Studio koncertowym Radia Szczecin i podczas Europejskich Targów Muzycznych, w kościele Dominikanów i w Werkstatt Der Kulturen Berlin.

- Jesteśmy dobrze postrzegani w Polsce ale też na światowej i europejskiej niwie jazzu – mówił Sylwester Ostrowski Dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz – Rozwijamy się świadomie i dzięki temu festiwal co roku staje się coraz lepszy.

Kto wystąpi?

Wszystko rozpocznie się 23 lutego w Berlinie, koncertem Black Music Renaissance presented by Kelvin Sholar featuring  YAH SUPREME and Sylwester Ostrowski. Następny dzień (25 lutego) to koncert w Warszawie podczas Międzynarodowych Targów Kultury „Co jest grane?”, Keyon Harrold - Sylwester Ostrowski specjal project feat. Pharoahe Monch.

No a potem już uczta muzyczna w Szczecinie. Najpierw, 27 lutego, Dorota Miśkiewicz z zespołem Kwadrofinik i „piosenki dla dzieci” Lutosławskiego pisane do tekstów Tuwima, proponując ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania.

2 marca to koncert Keyona Harrolda z jego rhymandbluesowo-hiphopwowo-jazzowym The Mugician. 60 lecie Brubecka - od Szczecina się zaczęło Jak jazz jest ważny dla tożsamości Szczecina niech świadczy o tym ta historia: W marcu 1958 r. od Szczecina rozpoczęło się po Polsce tournee znakomitego pianisty Davida Brubecka,. I 60 lat później (3 marca)niejako wrócimy do tego wydarzenia. Spotkamy się na koncercie Dariusa Brubecka, który jako 11-sto letni chłopiec był wtedy z ojcem w naszym mieście. Podczas tego koncertu usłyszymy również w ramach Gali Legalnej Kultury aktorki śpiewające jazz. Zaproszenie przyjęły ambasadorki Legalnej Kultury, m.in.: Danuta Stenka, Anna Dereszowska.

W niedzielę 4 marca zapraszamy na dwa koncerty: Jazz na niedzielę w kościele Dominikanów oraz do Radia Szczecina a tam Vincent Herring & Soul Chemistry feat. Anders Bergcrantz.

5 marca koncert Bobby Watsona pn "From Kansas City with Love". W Dzień Kobiet 8 marca zapraszamy do Trafostacji Sztuki na koncert Ladies Jazz Day, Sylvia Cuenca all females Quartet with Michael Mwenso. Oczywiście nie może zabraknąć szczecińskich jazzmanów  na festiwalu, okazją do ich posłuchania będzie koncert 9. marca Jony Ardyn, a 11. marca Michał Starkiewicz i Beat Freaks „Let's dance with Szczecin Jazz”.

10. marca w Trafostacji Sztuki do wyjścia na parkiet zachęci Jazz Band Młynarski – Masecki. Zespół zagra szlagiery, które rozgrzewały przedwojenną Polskę.

W niedzielę 11. marca usłyszymy włoskiego gitarzystę Francesco Bruno w projekcie „Remember”. A pierwszy festiwalowy finał (12 marca) zwieńczy  energetyczny Wallace Roney Quintet. Szczecin Jazz zakończy kwietniowy (9.04) koncert Gino Vannelliego podczas Gali wręczenia nagród Artystycznych Miasta Szczecina i tytułu Mecenasa Kultury.

Szczegóły na www.szczecinjazz.pl

Źródło: szczecin.eu