Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

27.01.2018

Pleciuga na placu Teatralnym. Scena dla dzieci, scena dla dorosłych, teatr dla Was!

Pleciuga na placu Teatralnym. Scena dla dzieci, scena dla dorosłych, teatr dla Was!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Teatr Lalek "Pleciuga" wraz z Książnicą Pomorską oraz Wyższą Szkołą Bankową w Szczecinie serdecznie zapraszają na wystawę "Pleciuga na placu Teatralnym. Scena dla dzieci, scena dla dorosłych, teatr dla Was!"

Wernisaż do wystawy odbędzie się 6 lutego o godzinie 14.00 w Sali pod Piramidą. Towarzyszyć mu będzie pokaz animacji lalek teatralnych w wykonaniu aktorki Teatru Lalek „Pleciuga".

Wystawa z okazji 65. rocznicy Teatru Lalek "Pleciuga" i 10. rocznicy działalności Teatru w nowej siedzibie. Głównym założeniem ekspozycji jest zaprezentowanie aktualnej działalności Teatru w trzech obszarach:  sceny dla najmłodszych, która powstała wraz z nową siedzibą Teatru, sceny dla dzieci i młodzieży, będącej wizytówką Teatru oraz sceny dla dorosłych. Na wystawie pokazane zostaną  fotografie, plakaty i afisze oraz rekwizyty teatralne.

Zapraszamy również do udziału w "Pleciuga dla dzieci", czyli do wspólnej zabawy w trakcie wystawy „Pleciuga na placu Teatralnym":

10 lutego – czytamy książki z Ciocią Melą

24 lutego – muzykujemy z bumbum rurkami

10 marca – czytamy książki z Ciocią Melą

24 marca – działamy: „Kukiełka z pudełka", czyli tworzymy lalki teatralne

Animacje dla dzieci (około 30 minut każda) o godzinie 10.30.

Wystawie towarzyszyć będzie konkurs na projekt plakatu przedstawienia „Czerwony Kapturek” – regulamin konkursu dostępny jest w Książnicy Pomorskiej oraz na www.pleciuga.pl