Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

31.01.2018

O Rugii i kajakach

O Rugii i kajakach
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

210 kilometrów liczyła sobie kajakowa wyprawa dookoła niemieckiej wyspy Rugia, w której uczestniczyli sympatycy szczecińskiego Centrum Żeglarskiego.

O spływie opowie w najbliższą sobotę jego pomysłodawca – Piotr Owczarski.

Prelekcja pn. „Kajakami dookoła Rugii” odbędzie się 3 lutego o godz. 11.00 w świetlicy Centrum Żeglarskiego przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie. W spotkaniu wezmą udział uczestnicy spływu, którzy w ciągu łącznie 15 dni pokonali 210 kilometrów, wiosłując po wodach morskich.

Wyprawa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich odbył się w roku 2016, drugi – rok później. Kajakarze rozpoczęli swoją przygodę w miejscowości Altefähr, koło Stralsundu. Uczestnicy płynęli wzdłuż brzegów trzech wysp: Rugii, Ummanz i Hiddensee. Podczas wyprawy kajakarze zawinęli do następujących miejscowości i portów: Neuendorf, Schaprode, Kloster, Dranske, Glowe, Lohme, Sassnitz, Prora, Baabe, Groß Zicker, Lauterbach, Schoritzer Wiek (koło Zicker), kończąc w Altefähr.

Największymi atrakcjami były wyspa Hiddensee i przylądek Kap Arkona oraz Park Narodowy Jasmund. Jakby tego było mało… w trakcie spływu młodzi kajakarze zorganizowali także 45-kilometrową wycieczkę rowerową po Rugii, zwiedzając przy tym Altenkirche, Glowe i przylądek Kap Arkona.

O tym, co przeżyli, zobaczyli i co planują opowiedzą już w najbliższą sobotę. Zapraszamy do udziału w prelekcji! Wstęp wolny.

Źródło: szczecin.eu