Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

01.02.2018

Beethoven, Mozart i Boccherini w Filharmonii w Szczecinie

Beethoven, Mozart i Boccherini w Filharmonii w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Po chwili wytchnienia, szczecińscy Filharmonicy powracają w wielkim stylu!

Zachęceni sukcesem koncertu Vivat Mozart! w najbliższy piątek (2 lutego) o godzinie 19.00 zmierzą się z utworami Ludwiga van Beethovena - Koncertem fortepianowym nr 3 c-moll op. 37 i Symfonią nr 3 Es-dur op. 55 „Eroica”.

Muzyków ponownie poprowadzi dyrektor artystyczny Rune Bergmann. Zarówno Koncert fortepianowy nr 3 c-moll op. 37, jaki i III Symfonia „Eroica” powstały w momencie szczególnym. Oto Ludwig van Beethoven wyznał w testamencie heiligenstadzkim, że jest głuchy i zastanawia się nad samobójstwem. Czy sukces dzieł powstrzymał go przed desperackim krokiem? Bilety na piątkowy koncert wyprzedane. 

W niedzielne popołudnie (4 lutego o godzinie 17.00) czas na prawdziwą rosyjską klasykę, czyli ponadczasową bajkę symfoniczną „Piotruś i wilk” Sergiusza Prokofiewa. Ostatnie bilety na koncert rodzinny dostępne są w kasie i na filharmonia.szczecin.pl.

Kontynuacja historii Piotrusia i wilka postawi publiczność przed koniecznością opowiedzenia się po jednej ze stron – wilkiem, który chce uniknąć mieszkania w zoo lub oskarżającym go Piotrusiem, wspieranym przez surowego prokuratora.

Rozprawa przybierze emocjonujący obrót – swoje trzy grosze wtrąci obecna na sali orkiestra, a szanse na łatwe rozstrzygnięcie sprawy długo pozostaną niepewne…Czy sędzia wysłucha racji wilka? Po czyjej stronie staną instrumenty? Czy wilk okaże się bardziej przebiegły od prokuratora? Do czasu koncertu odpowiedzi na te pytania muszą pozostać pilnie strzeżonym sekretem!

Podczas koncertu otwarty będzie Salonik Wiolinowy. To przyjazna dzieciom przestrzeń kreatywnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Dzieci spotykają się tutaj by tworzyć, eksperymentują i odkrywają świat muzyki. Warsztaty odbywają się bez udziału muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii.

Wtorek (6 lutego) ponownie przeniesie nas w krainę RUBATO. Punktualnie o godzinie 19.00 koncert rozpocznie Čači Vorba - grupa postrzegana jest jako jeden z czołowych polskich wykonawców folkowych ostatnich kilku lat.

Oryginalna mieszanka potraktowanej z pasją i fachowością tradycji (cygańskiej, bałkańskiej i karpackiej), własnych kompozycji i muzycznych remake'ów, pełnych mnóstwa nie-folkowych pomysłów czerpiących m.in. z jazzu, rocka, klasyki i muzyki filmowej, sprawia, że muzyka Čači Vorby wymyka się utartym schematom orkiestr dętych, Balkan-beatu czy cekinowej stylizacji. Bilety wyprzedane.

Wszystkim, którym ciągle mało szczecińskich filharmoników, szczególnie polecamy ich kameralny koncert! Kwintet gitarowy, oktet dęty oraz kwintet fletowy przeniosą nas w świat Luigiego Boccheriniego i Wolfganga Amadeusza Mozarta już w środę 7 lutego o godnie 19.00.

Bilety w cenie 35-25 zł można kupić w kasie Filharmonii i przez Internet. Na scenie usłyszymy między innymi flecistkę Joannę Kowalczyk, która skradła serce publiczności podczas koncertu „Vivat Mozart!”.
 

Źródło: szczecin.eu