Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

07.02.2018

Schronisko nad Szmaragdowym coraz bliżej

Schronisko nad Szmaragdowym coraz bliżej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczecińska firma Sarmata przebuduje dawny zajazd Szmaragd na Szkolne Schronisko Młodzieżowe i Centrum Edukacji Ekologicznej. Zwycięzca przetargu, po podpisaniu umowy, ma na wykonanie tego zadania 600 dni.

Inwestycja zakłada generalny remont i przebudowę obiektu nad Jeziorem Szmaragdowym w Zdrojach na potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Szeroko zakrojone prace obejmą między innymi częściową rozbiórkę i postawienie nowych ścian, remont dachu, budowę nowych klatek schodowych, wykonanie termoizolacji, wymianę wszystkich instalacji, wykończenie wnętrz,  zagospodarowanie terenu, budowę parkingu i dodatkowego budynku: tzw. „zielonej klasy”. Po przebudowie obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w pompy ciepła i monitoring.

W całorocznym schronisku dla gości dostępnych będzie ok. 40 miejsc noclegowych w pokojach dwu-, cztero- i sześcioosobowych z łazienkami, samoobsługowa kuchnia i jadalnia. Na parterze budynku planowana jest również mała gastronomia oraz sale ekspozycyjne. W dwóch kolejnych obiektach powstaną pomieszczenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych, przede wszystkim z zakresu ekologii. W dawnym Szmaragdzie swoją bazę będzie mieć również Służba Leśna.

Inwestycja posiada projekt, niezbędną dokumentację i pozwolenie na budowę. Wykonawca jest zobowiązany do zakończenia prac w ciągu 600 dni od dnia podpisania umowy. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia to 9 348 000 zł.

Źródło: szczecin.eu