Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

07.02.2018

Rusza II Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny

Rusza II Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W sobotę, 17 lutego serdecznie zapraszamy do Pałacu Młodzieży na kolejne otwarcie naszej fantastycznej uczelni! Ponownie będzie można zostać studentem niecodziennej świątyni wiedzy.

Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny jest minikonwentem skupiającym się na edukacji „ku fantastyce”. Jak przystało na uniwersytet, odbędą się na nim różnego rodzaju wykłady poświęcone grom fabularnym, kulturze Dalekiego Wschodu czy fantastycznym akcentom obecnym w naszym mieście oraz w jego historii. Prócz prelekcji będzie również możliwość wzięcia udziału w warsztatach skupionych wokół uniwersów książkowych, filmowych i historycznych.

W tym samym czasie po korytarzach tej wyjątkowej uczelni będą przechadzać się zarówno wojowie, jak i odtwórcy postapokaliptycznego świata.

Na jeden dzień Pałac Młodzieży zapełni się nietuzinkowymi pasjonatami i studentami fantastycznych kierunków. Aby stać się jednym z nich, wystarczy jedynie przyjść i odebrać indeks z planem zajęć.

Wstęp bezpłatny, a studentem można zostać już od lat 6 do 106!

W skład PUFu wchodzą: Katedra Liter Żywych, Katedra Wiedzy Zbędnej, Katedra Światów Alternatywnych, Katedra Gier Wszelakich oraz Katedra Sztuk Fantastycznych. Nasi Pufesorzy to wyjątkowe osoby, które z przyjemnością podzielą się z Wami swoją wiedzą i umiejętnościami.

Jeśli lubisz Harrego Pottera, interesujesz się kulturą Japonii czy po prostu fantastyką, to jest to uczelnia dla ciebie!

Szczegóły i program wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1555567511204035/

Źródło: szczecin.eu