Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

09.02.2018

Darmowe badanie za bilet do Filharmonii

Darmowe badanie za bilet do Filharmonii
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Rusza kolejna odsłona kampanii Słyszę Dobre Dźwięki - „2018 zaproszeń”.

Bezpłatne badania słuchu czekają na melomanów, którzy ukończyli 55. rok życia i kupią bilet na dowolny koncert w Filharmonii w Szczecinie.

Żyjemy w rzeczywistości permanentnego hałasu i słyszymy coraz gorzej. Niestety rzadko reagujemy na kłopoty ze słuchem. To wstydliwy problem i albo się do niego nie przyznajemy, albo go bagatelizujemy, pozwalając mu się pogłębiać. Tymczasem wczesna diagnoza może uratować nasz słuch i zapobiec m.in. wykluczeniu i wycofaniu się z życia społecznego.

- Już od lutego każda osoba powyżej 55. roku życia, która kupi bilet na koncert w Filharmonii w Szczecinie otrzyma także zaproszenie na bezpłatne badanie słuchu - mówi Jakub Gibowski, rzecznik prasowy filharmonii. - Badanie, którego celem jest ocena ogólnego stanu aparatu słuchowego oraz ewentualnych ubytków jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala nam określić kondycję naszego słuchu. Badanie takie powinno się wykonywać regularnie, by odpowiednio wcześnie wykryć i zaradzić problemom. Warto zrobić sobie prezent i nie tylko odwiedzić Filharmonię w Szczecinie, ale też zbadać słuch w u specjalistów z Centrum Medincus – do rozdania przygotowaliśmy 2018 zaproszeń.

Nawet najdoskonalsza pod względem akustyki sala koncertowa nie zapewni pełni wrażeń, jeśli najpierw nie zadba się o niezwykle czuły mechanizm, który każdy z nas nosi stale przy sobie: własne uszy.

Akcja „2018 zaproszeń” to kolejne działanie w ramach realizowanej przez Filharmonię w Szczecinie wraz z partnerami kampanii społecznej „Słyszę dobre dźwięki”. Kampania zwraca uwagę melomanów na problem szkodliwego hałasu i ochrony słuchu. Akcja obejmuje działania edukacyjne i świadomościowe, w tym konkursy na szkolne strefy harmonii oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. W 2018 roku wychodzimy także w przestrzeń publiczną badając natężenie hałasu w mieście.

Badania wykonają specjaliści z Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

Źródło: szczecin.eu