Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.03.2018

Zagan Acoustic - Poniedziałek Jazz Fana

Zagan Acoustic - Poniedziałek Jazz Fana
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Poniedziałek Jazz Fana to najstarszy cykl koncertowy Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego realizowany od 2008, 11-ty rok, czyli od początku funkcjonowania naszego Stowarzyszenia.

Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wśród miłośników jazzu w Szczecinie cyklicznych imprez koncertowych. Idea stałej organizacji tego typu koncertów jazzowych stała się przyczynkiem powstania Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Przez wiele lat koncerty odbywały się w Klubie „TIGER”, później w tym samym miejscu ale już w Restauracji „Szczecin”. Poza tym koncerty z tego cyklu odbywały się też w Małej Scenie SAA i w Studio Koncertowym S-1 Polskiego Radia Szczecin. Od drugiej połowy 2017 roku współpracujemy z Domem Kultury 13 Muz, w którym znaleźliśmy przychylną atmosferę dla naszych działań. 

Dotychczasowe koncerty, zawsze w poniedziałkowy wieczór, podczas których prezentujemy polską i światową czołówkę wykonawców jazzowych gromadziły niezmiennie dużą publiczność. Poniedziałek jako dzień jazzowych spotkań został wybrany nieprzypadkowo. W wielu instytucjach kultury poniedziałek jest zwyczajowo dniem bez koncertów, przedstawień, imprez czy wystaw. Łatwiej, więc w ten dzień „pozyskać” na koncerty znanych muzyków rozchwytywanych w inne dni tygodnia, szczególnie w weekendy. Poniedziałek może być dniem wydłużającym tradycyjne weekendowe trasy koncertowe. A wreszcie publiczność przy braku innych ofert kulturalnych może skupić się na naszej poniedziałkowej ofercie koncertowej.

W ramach Poniedziałków Jazz Fana wystąpiła czołówka polskich muzyków jazzowych oraz wiele gwiazd światowej sceny muzycznej. Oprócz tego wystąpiło wielu muzyków i zespołów ze Szczecina i regionu oraz bardzo wielu młodych obiecujących artystów, których kariery zaczynały się podczas naszych koncertów. Dotychczasowe doświadczenia wykazują, że rodzaj koncertów i wybór muzyków, jaki do tej pory prezentowaliśmy cieszy się uznaniem i zainteresowaniem publiczności. 

ZAGAN ACOUSTIC
Paweł Zagańczyk – akordeon, lider
Joachim Łuczak – skrzypce
Andrzej Wojciechowski – klarnet
Jarosław Stokowski – kontrabas

Dom Kultury 13 MUZ  
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
12 marca 2018 
godz. 19:00

Zagan Acoustic - kwartet instrumentalny od ponad 10 lat występujący na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. 
Dziś Zagan Acoustic to grupa przyjaciół realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej. Trzon repertuaru stanowią autorskie kompozycje zarejestrowane na debiutanckiej płycie "3:1" jak również utwory z drugiej płyty "Folk&Roll" zawierącej utwory polskich kompozytorów inspirowanych folkiem.
Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych występując z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie, duża witalność, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob. Od 2012 roku dedykowane Jakubowi Kubali – pierwszemu klarneciście zespołu.
„Dużo dobrego dodali do mojej muzyki…”
KRZESIMIR DĘBSKI 
"To nie jest chłodne, wyprane z uczuć studium akademickie. Płyta jest przemyślana, wysmakowana, ale jednocześnie tak witalna i przystępna, że powinna trafić do szerokiego grona odbiorców. Tych, którzy cenią muzykę klasyczną trochę rozrusza, miłośnikom folkloru da świeże spojrzenie..."
PAWEŁ  TRYBA
"Czterej wyjątkowi instrumentaliści Zagan Acoustic czerpiąc inspiracje z przebogatego skarbca folkloru na ''Folk & Roll'' stworzyli muzykę pełną zachwycającej wirtuozerii, która tętni życiem i emanuje wyjątkową energią..."
ROBERT RATAJCZAK
„Bardzo wyraziste brzmienie instrumentów i motoryka kompozycji to znaki rozpoznawcze składu Zagan Acoustic…”
JAKUB KNERA

BILETY do nabycia:
www.bilety.fm
biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254 
przed koncertem w DK 13 Muz 
CENA BILETÓW:
30 zł w przedsprzedaży
40 zł w dniu koncertu

Więcej na:
www.zsj.com.pl, www.13muz.eu,

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin