Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.03.2018

Bud-Gryfowe atrakcje

Bud-Gryfowe atrakcje
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Targi Bud-Gryf & Home to dużo więcej niż tylko stoiska, wystawcy i ich oferty. To także szeroki wachlarz wydarzeń towarzyszących, spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Będziemy szkolić, radzić, wręczać nagrody, organizować konkursy i – oczywiście – remontować!

PIMP YOUR ROOM

To oferta dla tych, którzy chcą wyremontować mieszkanie lub odświeżyć jeden z pokoi, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Z pomocą przychodzą targi Bud-Gryf & Home i strefa „Pimp Your Room”! Nie trzeba już będzie uczyć się na własnych remontowych błędach!

Strefa Pimp Your Room to specjalnie wybudowany pokój, który podczas targów będzie sukcesywnie remontowany. Tym sposobem w ciągu trzech dni z pomieszczenia ze ścianami z płyt kartonowo gipsowych i podłogą z płyt OSB powstanie kompleksowa przestrzeń gotowa do zamieszkania. Wspólnie ze specjalistami obecnymi na imprezie będziemy malować ściany, szpachlować dziury, montować karnisze, kłaść panele, wieszać półki. Wszystko to z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu znajdującego się w ofercie naszych wystawców. Szeroka gama problemów, które napotkają podczas remontu nasi budowlańcy pozwoli wszystkim zainteresowanym sprawdzić się w roli majstra. To szansa na przygotowanie się do remontu własnego M. Dzięki temu możemy uniknąć błędów, które czyhają na ekipy remontowe w czterech ścianach naszych kuchni, łazienek, sypialni i salonów.

XI KONFERENCJA „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII SZANSĄ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU REGIONU”

Konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” każdego roku gromadzi około 150 słuchaczy – przedstawicieli środowisk naukowych, samorządów, przedsiębiorców i rolników. W tym roku zaproszeni prelegenci przybliżą słuchaczom tematykę związaną z aktualnym ustawodawstwem i perspektywami rozwoju OZE, omówią możliwości pozyskiwania dofinansowań do inwestycji, a także zaprezentują interesujące rozwiązania techniczne, zrealizowane inwestycje i prowadzone działania proekologiczne. Poruszona zostanie także tematyka związana z inwestycjami OZE w kontekście planowania przestrzennego.

Podczas wydarzenia odbędzie się także wyłonienie laureatów i wręczenie nagród w konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Makieta Farmy Wiatrowej”.

Pełny program konferencji: http://zegluga.szn.pl/pl/wydarzenia/2018/bud-gryf-home-2018/konferencja-oze

GIEŁDA KOOPERACYJNA – Międzynarodowe spotkania biznesowe przy targach BUD-GRYF & Home

Pierwszego dnia targów BUD-GRYF & Home tradycyjnie odbywa się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, organizowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP. Spotkania biznesowe dla branży budowlanej i energetycznej organizowane są już po raz dziewiąty.

Czym jest giełda kooperacyjna?

Jest to prosta i szybka forma nawiązywania kontaktu z potencjalnymi kooperantami. Przedsiębiorcy spotykają się i poznają wzajemne oczekiwania podczas wcześniej umawianych 30-minutowych rozmów stolikowych, które w zupełności wystarczają do zapoznania się z ofertą i określenia szans na podjęcie współpracy. Po 30 minutach dzwonek informuje o kolejnej rozmowie. Giełda kooperacyjna daje jej uczestnikom możliwość podjęcia pierwszych rozmów z potencjalnymi dostawcami, podwykonawcami, inwestorami i pośrednikami handlowymi.

STREFA ERGONOMII – umiejętne zagospodarowanie przestrzeni biurowej, magazynowej, socialnej

Ergonomia to nauka o pracy, odpowiadająca na pytanie, jak dostosować pracę i jej miejsce do możliwości psychofizycznych człowieka. Dzięki targowej Strefie Ergonomii dowiemy się, w jaki sposób przygotować biuro, by pracownicy pracowali bezpieczniej, wygodniej i efektywniej. Poznamy także najnowsze rozwiązania, które zapewnią optymalne funkcjonowanie pracowników w ich miejscu pracy.

W Strefie Ergonomii podczas Targów BUD-GRYF & Home znajdzie się ciekawy, nowoczesny asortyment, który gwarantuje ergonomiczne i nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni. W programie także pokazy ekspresów do kawy do firm oraz dyżury specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ergonomicznym, targowym asortymentem.

MALUJEMY TECHNIKĄ BEZPOWIETRZNĄ – pokaz

Podczas targów odbywają się pokazy z bezpowietrznej i powietrznej aplikacji materiałów stosowanych w budownictwie. Przez trzy dni trwania wydarzenia wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z metodą bezpowietrznego natrysku agregatem malarskim, szpachlarskim oraz możliwością bezpowietrznego natrysku tynków agregatem tynkarskim.

Ponadto uczestnicy targów mogą samodzielnie spróbować nałożyć gładź, pomalować lub nałożyć tynk strukturalny. Specjalistyczną wiedzą służą eksperci, którzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Pomogą dobrać odpowiedni agregat oraz poinformują o najczęściej popełnianych błędach podczas aplikacji. Pokazy przygotowane są przez firmy Pagat oraz Planeta-Budowlana.

ZAWODY „SIŁACZY”

Każdy dobry budowlaniec, niezależnie od płci, musi wykazać się wytrzymałością, cierpliwością i uporem w dążeniu do celu. Sprawdzianem tych umiejętności będą zawody zorganizowane przez firmę PAGAT podczas Targów BUD-GRYF&Home. W programie:

Spacer farmera, a więc wyścig targowymi alejkami z dwoma wiadrami gładzi w dłoniach.
Waga płaczu, czyli trzymanie w wyciągniętych rękach agregatu przez jak najdłuższy czas.
Skoro zawody, to i nagrody. Sponsor, firma PAGAT, zadbała o to, by zwycięzcy nie wyszli z targowej hali z pustymi rękami! 

POKAZY SZTUKI DEKARSKIEJ

Na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy odbywać się będą pokazy sztuki dekarskiej oraz pokazy układania dachówki.

SOBOTA : 17.03.2018 – pokaz o godz. 14.00
NIEDZIELA : 18.03.2018 – pokaz o godz. 14:00
Ponadto przez cały okres trwania targów na stoisku do dyspozycji zwiedzających dostępni będą dekarze oraz przedstawiciele firm producenckich (Braas, Velux, Ruuki oraz extraDACH). Będzie można zasięgnąć porady, obejrzeć akcesoria i produkty używane do pokazów.

„WYRÓŻNIONY WYRÓB”

Medalami „Wyróżniony Wyrób“ od ponad 25 lat honorowane są produkty charakteryzujące się najwyższą jakością i nieprzeciętną funkcjonalnością. Przez ćwierć wieku wyróżnienie szczecińskich targów stanowi w branży budowlanej dowód rekomendacji ekspertów zasiadających w komisji konkursowej.

Tynk, gładź, folia grzewcza i energooszczędny montaż okien ex aequo zdobyły zeszłoroczny tytuł „Wyróżniony Wyrób“ podczas targów budowlanych Bud-Gryf. Jury konkursu doceniło m.in. innowacyjność i użyteczność nagrodzonych produktów.

Targi Bud-Gryf & Home [16-18 marca 2018]:
piątek > 12.00 – 17.00
sobota > 10.00 – 17.00
niedziela > 10.00 – 17.00
 
Hala Międzynarodowych Targów Szczecińskich, ul. Struga 6-8, Szczecin
Parking i wstęp wolny!
Więcej: www.bud-gryf.pl

Źródło: szczecin.eu