Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

12.03.2018

Szczecińskie ronda w teledysku

Szczecińskie ronda w teledysku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Długo wyczekiwany teledysk do piosenki „Piegi Oriona” z płyty „I żyli długo i w Szczecinie” już jest!

W filmie podążamy szczecińskimi rondami za małym chłopcem, który dostrzega o wiele więcej niż tylko gwiaździsty układ ulic.

Liryczny teledysk do „Piegów Oriona”, który miał swoją premierę w niedzielę 4 marca na koncercie rodzinnym, można zobaczyć w serwisie Youtube.

Autorem teledysku jest Michał Lewandowski, który specjalnie dla Filharmonii użył dwóch różnorodnych stylów animacji. Styl „flat graphic” połączyłem z zyskującą coraz większą popularność techniką „lyric video“, czyli animowanym tekstem piosenki – mówi twórca teledysku. Klip jest dostępny na naszym kanale YouTube.

Utwór pochodzi z albumu „I żyli długo i w Szczecinie”. Jest to płyta, którą Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie nagrała wspólnie z młodymi zachodniopomorskimi wokalistami. Teksty do melodii Mateusza Czarnowskiego napisała Malina Prześluga-Delimata, dramatopisarka i autorka bajek dla dzieci.

O płycie w serwisie qulturka.pl Magda Kwiatkowska-Gadzińska napisała: Mogłoby się wydawać, że płyta „I żyli długo i w Szczecinie” spodoba się tylko tym, którzy to miasto znają. Nic bardziej mylnego. Zarówno muzyka, jak i teksty, doskonale oddają atmosferę miasta Każdy słuchacz będzie niecierpliwie przebierać nogami i wypatrywać pierwszego pociągu do Szczecina. 

Tym, którzy nie mają jeszcze swojego egzemplarza płyty przypominamy, że zarówno album jak i jego edycja specjalna - wielki box z puzzlami 3D, jest dostępny w sklepie stacjonarnym i internetowym.

Teledyski, do innych utworów, można obejrzeć m.in. na kanale Filharmonii w serwisie Youtube.

Źródło: szczecin.eu