Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

17.03.2018

SkiPark Szczecin - wkrótce otwarcie!

SkiPark Szczecin - wkrótce otwarcie!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Powstaje w Szczecinie nowoczesny ośrodek wyposażony w całoroczne stoki narciarskie Maxxtracks, sprzęt narciarski/snowboardowy.

Głównym przedmiotem działalności ośrodka SkiPark Szczecin będzie udostępnienie powierzchni stoków narciarskich, ścianek wspinaczkowych, organizacja urodzin, szkoleń, warsztatów, a także w przyszłości otwarcie całorocznej szkółki narciarskiej oraz wspinaczkowej w oparciu o określone zasady, z jednoczesnym wsparciem ze strony profesjonalnych instruktorów. Jednocześnie klienci będą mogli skorzystać z usług małej gastronomi działającej na terenie ośrodka. Oferowane będą także dodatkowe usługi komplementarne, tj. wypożyczanie sprzętu narciarskiego, serwis, fizjoterapia przez podmioty współpracujące, które będą oferowały swoje usługi w wyznaczonych terminach na terenie obiektu jak również w swoich siedzibach, ściśle współpracując z ośrodkiem. Celem jest by szczeciński ośrodek rekreacyjno-sportowy, doprecyzowując narciarsko-wspinaczkowy, stał się ważnym miejscem na mapie.

Możliwość doskonalenia techniki, profesjonalna nauka jazdy na nartach, jak i snowboardzie, odwzorowanie techniki jazdy po tradycjonalnym stoku dzięki symulatorom Maxxtracks, stałe wsparcie instruktora, możliwość jazdy i wspinaczki przez cały rok, bliskość obiektu, i fantastyczna atmosfera – to i wiele więcej będzie miał do zaoferowania SkiPark Szczecin!

Przykładowy scenariusz :
W słoneczny dzień grupa 6 przyjaciół wchodzi do zadaszonej hali przy ul. Twardowskiego 5 w Szczecinie, gdzie pod okiem instruktora przeprowadzana jest rozgrzewka i ćwiczenia koordynacyjne. Następnie udają się pod opieką trenera narciarskiego na mechaniczny stok narciarski i uruchamiają urządzenia. Grupa przyjaciół testuje różne kąty nachylenia i obciążeniem, doskonale się przy tym bawiąc – w końcu od sezonu zimowego minęły już 2 miesiące. W czasie 30 minutowej sesji przejechali 15 kilometrów, odczuwają jak wszystkie mięśnie głębokie pracują, co wzbudza w niech uczucie zadowolenia z dobrze przepracowanego treningu. Każdy z nich patrząc w lustro i dzięki radą trenera poprawił swoją sylwetkę i zredukował niedoskonałości w technice prowadzenia nart. Godzina minęła bardzo szybko ale intensywnie.  Podczas wejścia zauważyli również strefę z nowoczesnymi ściankami wspinaczkowymi, z których chętnie teraz skorzystają. Rywalizacja to jest to co lubią. Czują się zaskoczeni poziomem trudności,  a przecież widzieli małe dzieci, które przed momentem korzystały z atrakcji. Zautomatyzowany system zabezpieczeń, który pozwala na korzystanie ze wspinaczki bez osoby nadzorującej, sprawdził się, mimo iż na początku byli pełni obaw. Różnorodność i mnogość rozwiązań, które pozwalały na konkurowanie między sobą sprawiły, że satysfakcja z pobytu jest nie do opisania.  

Po prysznicu zasiadają w strefie gastronomicznej w celu zrelaksowania, wypicia kawy i posilenia się smakołykami z małej gastronomi funkcjonującej na terenie obiektu. Jednocześnie meldują się na Facebooku wrzucając zdjęcie ze stokami i ścinakami wspinaczkowymi. Czytają ofertę wyjazdu dla przyjaciół zrzeszonych w klubie w Alpy. To był bardzo pozytywny trening przed kolejnym sezonem, choć wiedzą, że przed nimi jeszcze sporo pracy i zabawy na całorocznych stokach aby przygotować się do wyjazdu.

To tylko jeden z możliwych scenariuszy jaki może się przytrafić klientom szczecińskiego ośrodka. Pewne jest jedno – obiekt będzie obowiązkową pozycją na narciarsko-snowboardowo-sportowej mapie Szczecina.