Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

20.03.2018

Wyróżnienia Marszałka Województwa dla najlepszych sportowców Pomorza Zachodniego

Wyróżnienia Marszałka Województwa dla najlepszych sportowców Pomorza Zachodniego
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Władze samorządu województwa spotkały się z zachodniopomorskimi sportowcami.

Tradycyjnie podczas gali „Sportowe Podsumowania Roku” uhonorowano najlepsze zawodniczki, zawodników oraz ich szkoleniowców na osiągnięcia w 2017 roku. Wydarzenie, w którym udział wziął Olgierd Geblewicza i Ryszard Mićko, odbyło się w Szczecinie, we wtorek, 20 marca 2018 roku.

Wyróżnienia odebrali medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że co roku mogą spotkać się z utytułowanymi i utalentowanymi sportowcami Pomorza Zachodniego. Myślę, że 2017 rok był udany dla zawodniczek i zawodników reprezentujących zachodniopomorskie kluby sportowe, a pierwsze trzy miesiące 2018 roku już przyniosły kilka znaczących sukcesów, do których zaliczyć można występy tyczkarza Piotra Liska czy biegaczki Małgorzaty Hołub-Kowalik. Gratuluję sukcesów, bo to efekt ciężkiej pracy sportowców, jak i pełnego zaangażowania kadry szkoleniowej. Wasze postawa jest wzorem do naśladowania dla innych - podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W sumie nagrodzono 28 sportowców i 23 szkoleniowców.

- Pragnę podziękować za wyróżnienia w imieniu zawodniczek Ziemi Darłowskiej Darłowo. Nasze podopieczne już szlifują formę we Włoszech, a przed nimi starty w Belgii - wspomniał prezes klubu Eugeniusz Adamów.

Wśród nich znaleźli się reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, żeglarstwa, pływania, wioślarstwa, kajakarstwa, kolarstwa torowego czy boksu.

- Odbieram nagrodę w imieniu swoim oraz mojego podopiecznego Norberta Kuczyńskiego. Czynię to z wielką satysfakcją, bo motywuje to do dalszej wytężonej pracy - zauważył trener kajakarza szczecińskiego Wiskordu Piotr Szczeszek.

Na nagrody, które wyniosły od 2 do 4,5 tys. zł, Urząd Marszałkowski przeznaczył ponad 140 tys. zł.

- Nagroda cieszy, ale ja już myślę o przygotowaniach, by zakwalifikować się do startu w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio - przyznała wioślarka Startu Szczecin Jolanta Majka.

Coroczna gala, w której uczestniczyło blisko 100 zaproszonych gości: zawodniczek, zawodników, trenerów i działaczy, była także znakomitą okazją do uhonorowania za miniony rok najaktywniejszych sportowo klubów, gmin, powiatów i szkół na Pomorzu Zachodnim.

Autor: Łukasz Jucha

Źródło: wzp.pl