Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

22.03.2018

WhoMadeWho, Margaret Dygas i inni na Wooded City Szczecin 2018!

WhoMadeWho, Margaret Dygas i inni na Wooded City Szczecin 2018!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Znamy kolejne nazwiska Wooded City Szczecin 2018! Jednodniowy festiwal pod kuratelą Catz 'N Dogz odbędzie się już 23 czerwca, na terenie Łasztowni.

WhoMadeWho, Margaret Dygas, Dj Steaw, Jay Shepheard i duet Soukie & Windish to nowi artyści w line-upie wydarzenia!

Partnerem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna.

Wooded City to świeża impreza na mapie Szczecina, pierwsze dwie edycje odbywały się we Wrocławiu. Na zaproszenie Catz 'N Dogz, jednego z najpopularniejszych polskich duetów z kręgu muzyki elektronicznej, w czerwcu po raz kolejny do polski przyjadą kultowi muzycy i dj'e budujący scenę techno, house i elektro w całej Europie.

WhoMadeWho to ulubieńcy polskiej publiczności. Duński zespół, a zarazem kolektyw dj'ski, koncertuje regularnie od 10 lat odwiedzając największe festiwale od Melta, przez Sonar po Roskilde. Ich utwory ukazywały się nakładem takich labeli jak Get Physical czy Kompakt., a wydawnictwa wzbogacane były remixami od Tale Of Us, Hot Chip czy Maceo Plex'a. W Szczecinie WhoMadeWho zagrają dj set. Kolejną nową postacią w line-upie jest urodzona w Polsce Margaret Dygas. Choć w swojej ojczyźnie gra niezwykle rzadko, ma tutaj mnóstwo fanów. Ta kultowa już postać w świecie muzyki elektronicznej większość życia spędziła w Stanach Zjednoczonych, Londynie i Berlinie (to w tych dwóch ostatnich miastach kształtowała karierę dj'ską). Dziś jako rezydentka Panorama Bar jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy berlińskiej sceny undergroundowej. Pierwszy raz razem na scenie na Wooded wystąpią Jay Shepheard i Dj Steaw. Anglik i Francuz słynną z zamiłowania do muzyki house i disco, a ich mixy regularnie pojawiają się m.in. w brytyjskiej rozgłośni Rinse FM. Wkrótce ukaże się ich wspólne wydawnictwo, które promować będą na festiwalu. Stawkę nowych ogłoszeń zamyka niezwykle barwny niemiecki duet Soukie & Windish.  Oboje, Podobnie jak ogłoszona wcześniej na Wooded Mira, rezydują w berlińskim KaterBlau, a także związani są z festiwalem Garbicz. 

Obok wcześniej ogłoszonych Answer Code Request, Miry, Ryana Elliota na Wooded City wystąpi silna reprezentacja polskiej elektroniki. Oprócz gospodarzy festiwalu Catz 'N Dogz zagrają też The Dumplings i lokalny kolektyw Canalia. Całą polską reprezentację na Wooded poznamy już w przyszłym tygodniu!

Muzyka to nie jedyna atrakcja festiwalu Wooded. Koncepcja imprezy zakłada również strefy designu i sztuki, szeroką ofertę gastronomiczną, a także wiele animacji dla najmłodszych. W zgodzie z ideą Wooded, przygotowana będzie specjalna scenografia, składająca się w dużej mierze z materiałów pozyskanych z recyklingu. W jej powstanie będą zaangażowani studenci z Akademii Sztuki w Szczecinie. Szczegółowy plan pozamuzycznych atrakcji poznamy w najbliższych tygodniach. 

Bilety na festiwal cały czas dostępne są na portalu Biletomat.pl w dwóch wariantach, pojedynczych i grupowych. Choć część atrakcji będzie darmowa, warto zakupić wejściówki wcześniej. Obecna pula biletów w tańszych cenach kończy się w maju!

Bilety - www.biletomat.pl/imprezy/wooded-city-szczecin-2018-6107/

Nie wiesz jak trafić na Wooded City Szczecin 2018? Koniecznie sprawdź zakładkę „Dojazdy i zakwaterowanie” na stronie www.wooded.pl i znajdź najlepszy dla siebie sposób!

Źródło: szczecin.eu