Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

22.03.2018

Kolejne gwiazdy nowego, szczecińskiego festiwalu

Kolejne gwiazdy nowego, szczecińskiego festiwalu
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Apparatjik skandynawski awangardowy zespół synth-popowy, którego liderem jest Magne Furuholmen, członek i założyciel zespołu „A-ha” oraz Beardyman - jeden z najlepszych beatboxserów na świecie wystąpią we wrześniu w Szczecinie.

Artyści pojawią się na scenie Filharmonii w Szczecinie podczas nowego festiwalu łączącego sztuki MUSIC.DESIGN.FORM.

Kolejnym wielkim gościem festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM, po ujawnionym niedawno Philipie Glassie, będzie Magne Furuholmen, członek i założyciel zespołu „A-ha” (gitarzysta i klawiszowiec). Wystąpi on ze swoją synth-popową grupą Apparatjik, w której skład wchodzą również: Jonas Bjerre z duńskiego zespołu rockowego „Mew” (wokalista i gitarzysta) oraz Martin Terefe (perkusista i producent). Wszystkich członków zespołu łączy nie tylko unikalne brzmienie, ale również wysoka dbałość o sztuki wizualne. Festiwalowicze przekonają się o tym podczas koncertu-przedstawienia „A Heroine for our time – the artist Julia Pastrana”. Będzie to światowa prapremiera orkiestrowej wersji utworu „Heroine of our time”, opartego na materiale muzycznym do powstającej opery o tragicznym życiu meksykańskiej artystki cyrkowej Julii Pastrana, słynnej kobiety z brodą, pokazywanej jako atrakcja w wielu krajach Europy XIX wieku. Historię o osobliwej kobiecie, jej losie i samotności Apparatjik opowie muzyczno-świetlnymi obrazami, tworzonymi wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, a także Conchą Buiką – hiszpańską śpiewaczką i kompozytorką. Koncert grupy Apparatjik odbędzie się ostatniego dnia festiwalu MDF, 23 września o godz. 19.00 w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Kolejnym z gości festiwalu MDF będzie Beardyman - brytyjski artysta specjalizujący się w beatboxie, który jest także uznanym didżejem, tworzącym m.in. na żywo kompozycje inspirowane podpowiedziami widzów. W finałowej części swojego show, beatboxer wykorzysta set, w którym pojawią się sekwencje różnych gatunków muzycznych. Koncert odbędzie się trzeciego dnia festiwalu MDF, 21 września o godz. 21.00 w holu głównym Filharmonii w Szczecinie.

Informacja o uruchomieniu przedsprzedaży biletów na wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu MDF zostanie ogłoszona na stronie internetowej mdf.filharmonia.szczecin.pl.

MUSIC.DESIGN.FORM (MDF) – to festiwal ponad podziałami, łączący różne dziedziny sztuki. Publiczność podczas 5 dni doświadczy m.in.: koncertów symfonicznych kameralnych, wystaw, warsztatów, paneli dyskusyjnych, happeningów, a także wizualizacji świetlnych i brzmieniowych. Głównym założeniem festiwalu jest pokazanie umowności poddziałów na rodzaje, gatunki i style wypowiedzi artystycznej. Pierwsza edycja Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM odbędzie się w dniach 19-23 września 2018 roku w wyjątkowej, wielokrotnie nagradzanej przestrzeni organizatora - Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Źródło: Filharmonia w Szczecinie