Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

03.04.2018

Co włożymy do kapsuły czasu?

Co włożymy do kapsuły czasu?
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Z okazji 775. rocznicy nadania Szczecinowi praw miejskich jego mieszkańcy mogą wpisać się do pamiątkowej księgi, która dokładnie za dwa lata, razem z innymi przedmiotami, trafi do kapsuły czasu.

- Właśnie dziś, 3 kwietnia mija 775 lat od nadania Szczecinowi praw miejskich – przypomina Prezydent Miasta Piotr Krzystek. – To bardzo ważna rocznica i z tej okazji wykładamy dla szczecinian księgę pamiątkową, aby każdy mógł się do niej wpisać. Zawarte w niej podpisy, refleksje, wspomnienia związane z naszym miastem zostaną zachowane dla potomnych.

Księga będzie wyłożona w holu dawnej filharmonii w budynku Urzędu Miasta od najbliższego czwartku aż do 5 lipca. W ten sposób Miasto rozpoczyna przygotowania do obchodów 777. rocznicy nadania Szczecinowi praw miejskich. Tego dnia zakopana zostanie kapsuła czasu, w której zamknięta będzie pamiątkowa księga wraz z innymi przedmiotami charakterystycznymi dla współczesnego Szczecina. Zapraszamy wszystkich szczecinian do wspólnego zapełnienia kapsuły. Propozycje przedmiotów, które powinny się w niej znaleźć można przesyłać na adres e-mail: promocja@um.szczecin.pl

Źródło: szczecin.eu