Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.04.2018

Festiwal Gier Planszowych w Szczecinie! START już w ten weekend!

Festiwal Gier Planszowych w Szczecinie! START już w ten weekend!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Festiwal Gier Planszowych nie zwalnia tempa – wiosenna edycja wielkiego święta miłośników strategii i dobrej zabawy

Gry planszowe to zabawa połączona z „życiową edukacją”. Każda rozgrywka wymaga poznania taktyki przeciwników oraz zaangażowania. Gry pokazują świat wartości, uczą współpracy, rywalizacji i podejmowania decyzji. Pozwalają brać udział w dyskusji, nie tylko w trakcie gry, ale również i po niej. Planszówki to już nie tylko rzucanie kośćmi i przesuwanie pionków po planszy, ale rozbudowane oraz doskonale skonstruowane gry towarzyskie i strategiczne. Twórcy bestsellerowych gier prześcigają się w pomysłach na mechanikę rozgrywki oraz nietuzinkowe zadania dla graczy. Wiosenna edycja Festiwalu Gier Planszowych, która odbędzie się w dwóch turach w salonie Empik Kaskada w Szczecinie już 6-7 kwietnia (piątek-sobota) oraz na terenie Galerii Kaskada w dniach 13-14 kwietnia (piątek-sobota), to ukłon w stronę graczy oraz okazja, aby przetestować nowe tytuły. Na wydarzenie zaprasza Empik.

Gry od zawsze stanowiły element kultury. Planszówki nie tylko ćwiczą umysł i uwalniają emocje, ale oprócz zabawy bardzo silnie określają sposób działania w życiu. Nawet najprostsza gra czyni z graczy poważnych strategów. Festiwal Gier Planszowych będzie doskonałą okazją, aby przenieść się do fascynującego świata gier, wejść w nieznane role oraz skoncentrować się na emocjonującej rozgrywce. Wielkie święto graczy wypełnią spotkania z wydawcami i twórcami, prezentującymi produkty absolutnie dla każdego. Mnogość tematów planszówek sprawia, że na każdym poziomie wiekowym można uczyć się przestrzegania zasad lub doskonalić refleks. Młodsi gracze nabędą zdolności przywódcze oraz rywalizacji, a starsi poćwiczą pamięć. Na Festiwalu nie zabraknie konkursów z nagrodami i bogatej oferty gier rodzinnych.

Festiwal Gier Planszowych organizowany przez Empik to cykl wydarzeń skierowanych do wszystkich, którzy szukają sposobu na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Świat gier to nowe znajomości, świetny trening dla umysłu, udział w licznych dyskusjach oraz alternatywa dla telewizora i komputera. Gracze opracują wiele strategii, które będą doskonalić w kolejnych rozgrywkach. Organizatorzy wraz z wydawcami gier spotkają się z fanami w salonie Empik Kaskada 6 i 7 kwietnia (Trefl, Egmont, Hasbro, Rebel, Tactic, Granna, TM Toys) i na ternie Galerii Kaskada w dniach 13-15 kwietnia (Trefl, Egmont, Hasbro, Tactic, Fox Games, Granna, TM Toys). Na planszówkowiczów czekają liczne atrakcje oraz rabaty na wybrane pozycje. Festiwal, poza Szczecinem, zagości aż w 9 polskich miastach. Święto miłośników gier będzie nie tylko szansą na sprawdzenie umiejętności graczy, ale też okazją do wzięcia udziału w cyklu warsztatów.

6, 7 kwietnia, godz. 14:00-20:00/12:00-18:00
Salon Empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36

13, 14 kwietnia, godz.14:00-20:00/12:00-18:00
Galeria Kaskada, Szczecin, ul. Niepodległości 36