Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

10.04.2018

Uprawiaj sport z OSĄ

Uprawiaj sport z OSĄ
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Place zabaw o charakterze sprawnościowym, strefy do uprawiania street workoutu, siłownie pod chmurką – to główne elementy małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, która pojawi się przy szczecińskich szkołach.

Miasto ubiega się o dofinansowanie dla budowy, aż pięciu takich placów w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Projekt przewiduje budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej tj. pięciu otwartych stref aktywności składających się z: siłowni plenerowej, strefy relaksu, placu zabaw o charakterze sprawnościowym oraz strefy street workout z wielofunkcyjnymi urządzeniami do treningu zaprojektowanymi przez gimnastyków i trenerów. Strefy powstaną przy następujących szkołach:

Szkoła Podstawowa nr 28 ul. Piaseczna 40,
Szkoła Podstawowa nr 51 ul. Jodłowa 21,
Szkoła Podstawowa nr 74 ul. Seledynowa 50,
Zespół Szkół Sportowych nr 33 ul. Małopolska 22,
Szkoła Podstawowa nr 42, ul. Hoża 25.
Głównym założeniem Otwartych Stref Aktywności jest ich ogólnodostępność i dostosowanie dla osób w różnym wieku i różnym poziomie sprawności fizycznej. Urządzenia powstałe w ramach strefy street workout umożliwią m.in. trening kalisteniki.

Oprócz treningu na terenie stref będzie można również odpocząć, znajdą się tam ławki, stoły do gry w szachy i warcaby a także stojaki rowerowe pozwalające na pozostawienie roweru.

Na realizację tego zadania Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w kwocie 250 000 zł do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: szczecin.eu