Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

10.04.2018

Rusza Business Cafe

Rusza Business Cafe
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

To cykl spotkań ze zdobywcami Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecin 2017.

Jako pierwszy o swoich doświadczeniach i recepcie na sukces opowie Jan Stasiak, prezes firmy Fast Terminals, zwycięzca w kategorii "Gospodarka Morska i logistyka".

Spotkanie odbędzie się  11 kwietnia, godz. 10 do Technoparku Pomerania,  w sali konferencyjnej 301-302 na III p., w budynku F1.

Celem Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecinjest promowanie wyróżniających się firm z naszego miasta, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych, wybitnych osiągnięć innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności szczecińskich przedsiębiorstw na arenie krajowej i międzynarodowej. Kandydatami do Nagrody Gospodarczej mogły zostać firmy, mające swoje siedziby lub oddziały na terenie Gminy Miasto Szczecin.

Kandydatów nominowało pięć zespołów branżowych (ds. budowlanych i rozwoju przestrzennego, ds. usług nowoczesnych, gospodarki morskiej i logistyki, ds. innowacji i badań oraz ds. handlu i rzemiosła) Rady Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina, która ma funkcję opiniotwórczą i doradczą w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym miasta. Spośród wszystkich kandydatów, laureatów wybrała Kapituła w składzie: Prezydent Miasta Szczecin, przewodniczący każdego z zespołów branżowych oraz członkowie Rady Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina, która ma funkcję opiniotwórczą i doradczą w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym miasta.

Zespół ds. gospodarki morskiej i logistyki tak argumentował nominację Fast Terminals: "to rzetelny, sprawny organizacyjnie terminal przeładunkowy w porcie. Firma od 1992 roku zorganizowała i obsługuje regularne połączenia żeglugowe z portami Anglii i Irlandii Północnej. W tym roku oddała do użytku nowoczesny, w pełni zautomatyzowany terminal przeładunkowy dla ładunków masowych. Wartość inwestycji (w całości środki własne) przekracza kwotę 3 mln euro."

Zapraszamy!

Źródło: szczecin.eu