Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

12.04.2018

Regaty Wiosenne w Szczecinie już w ten weekend!

Regaty Wiosenne w Szczecinie już w ten weekend!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jezioro Dąbie już w najbliższy weekend zamieni się w rozgrzewkową arenę przed rozpoczynającym się na dobre sezonem żeglarskim.

14 i 15 kwietnia po raz pierwszy rozegrane zostaną Regaty Wiosenne w klasie Optimist, Laser (4,7, Radial, Standard), 505 oraz Techno. Organizatorem biegów jest szczecińskie Centrum Żeglarskie oraz Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie.

Regaty Wiosenne to idealna propozycja dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, dzięki której każdy z uczestników będzie miał okazję złapać w żagle wiatr i dać się ponieść nowej energii tuż przed rozpoczynającym się sezonem.

PROGRAM REGAT

SOBOTA 14.04.2018

11.00 – otwarcie regat
12.00 – gotowość startowa
ok. 17.00 – ognisko

NIEDZIELA 15.04.2018

11.00 – start do wyścigów
ok. 15.30 – zakończenie regat
Wszyscy zainteresowani startem w regatach swoje uczestnictwo będą mogli zgłosić w biurze regat w Centrum Żeglarskim (pod masztem) w dniu startu w godzinach: 8.00 – 10.30. Wpisowe do zawodów wynosi 20 zł.

- Dla gości spoza Szczecina możliwe jest zakwaterowanie na terenie Centrum Żeglarskiego (ul. Przestrzenna 19) - Informuje Mateusz Lipka z Centrum Żeglarskiego. -  Rezerwacji miejsc należy dokonać drogą mailową lub telefoniczną: recepcja@centrumzeglarskie.pl, tel. 91 460 08 44.

Zwycięzcy otrzymają puchary i dyplomy. Dla wszystkich zawodników przewidziane są upominki, a nagrody zostaną rozdane w trybie losowym. Więcej informacji dotyczących tego wydarzenia znajduje się na stronie internetowej centrumzeglarskie.pl > aktualności > regaty wiosenne. 

Najbliższy weekend będzie obfitował również w aktywności lądowe.

- 14 i 15 kwietnia Centrum Żeglarskie gościć będzie na targach urody, sportu i zdrowia organizowanych w Netto Arena – mówi  Mateusz Lipka. -  Pojawimy się tam, by odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z żeglarstwem i przedstawimy ofertę na sezon 2018 (rejsy, kursy motorowodne, kursy na patent żeglarza jachtowego, szkolenia manewrowe i obozy). 

Podczas targów będzie można uzyskać też informacje dotyczące półkolonii letnich, czy naboru do żeglarskiej Reprezentacji Szczecina The Tall Ships Races 2018. Zapraszamy wszystkich pasjonatów żeglarstwa i aktywnego trybu życia!

Łapcie w żagle pomyślne wiatry i ruszajcie razem z nami!

Źródło: szczecin.eu