Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

16.04.2018

Spotkanie dla młodych. Czy prof. dr hab. może mieć pasję?

Spotkanie dla młodych. Czy prof. dr hab. może mieć pasję?
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zapraszamy w czwartek 19. kwietnia, na kolejne spotkanie w ramach projektu Młodzi Agenci.

Naszym gościem będzie prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, laureat tegorocznej Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin. Zapraszamy  uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów.

Jak zostaje się rektorem? Czym dla wyróżnionego jest otrzymanie najważniejszej nagrody artystycznej w mieście? Dlaczego wszyscy słuchają dyrygenta? Te i inne pytania będzie można zadać.

Spotkanie z Dariuszem Dyczewskim, odbędzie się 19. kwietnia (czwartek), godz. 16.00 w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej, al. Wojska Polskiego 64. 

Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, tegoroczny laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, profesor w Katedrze Dyrygentury Chóralnej Wydział Edukacji Muzycznej będzie gościem młodzieży.

Młodzi Agenci
Otwarci, zainteresowani, a przede wszystkim chcący. Chcący poznawać, uczyć się, tworzyć. To nic innego jak cechy młodego agenta. Młodzi Agenci to także nazwa projektu, który realizowany jest od 2 lat w Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Jest to propozycja dla młodych, którzy chcą: poznawać, uczyć się, tworzyć. Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjlanych. Ale zaproszeni są także gimnazjaliści oraz studenci. Ma on na celu, poznanie i nabycie przez młodych, umiejętności w realizacji zadania pt. Jak dobrze przygotować wydarzenie kulturalne? Wykreowanie osób zainteresowanych kulturą, przyszłych jej animatorów. A przede wszystkim wzbudzić odwagę i wiarę w siebie i swoje umiejętności.

Źródło: szczecin.eu