Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

16.04.2018

Charli Green & Krzysztof "Puma" Piasecki 4SET w 13Muzach

Charli Green & Krzysztof "Puma" Piasecki 4SET w 13Muzach
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W kwietniu w ramach swojej europejskiej trasy wystąpi w Szczecinie światowej sławy amerykański trębacz CHARLI GREEN z najlepszym obecnie gitarzystą jazzowym w Polsce KRZYSZTOFEM "PUMĄ" PIASECKIM i jego zespołem 4SET.

Koncert w Domu Kultury 13 Muz 16 kwietnia 2018 godz. 19:00. Bilety do nabycia na bilety.fm (w cenie 40 zł) i w przed koncertem w DK 13 Muz (w dniu koncertu 50 zł). Dla studentów i uczniów super obniżona specjalna cena - 20zł, za okazaniem legitymacji studenckiej lub uczniowskiej.  

Poniedziałek Jazz Fana
REWELACJA JAZZOWEJ WIOSNY W SZCZECINIE

CHARLI GREEN (USA)
KRZYSZTOF "PUMA" PIASECKI 4SET
Charli Green - trąbka
Krzysztof „Puma” Piasecki - gitary
Jarosław Małys - piano 
Łukasz Gorczyca - bas
Michał Dziewiński - perkusja

Dom Kultury 13 MUZ pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
16 kwietnia 2018 
godz. 19:00

Charli Green – amerykański trębacz, kompozytor i aranżer, przez wielu ochrzczony mianem ikony klasycznego czarnego jazzu. Dorastał w samym sercu amerykańskiego jazzu 
w Memphis i w Chicago. Współpracował i nagrywał z największymi osobistościami świata jazzu jak Teddy Edwards, Shirley Bassey, Klaus Lens, Willy Schobben, Art Taylor, Dexter Gordon, Hampton Hawes, Ben Webster, Billy Brooks, Lou Bennett, Fra Fra Sound i wielu innych. Kilka lat temu Charli osiadł na stałe w Holandii gdzie udziela się również jako kompozytor, aranżer, dyrygent i wykładowca i to wszystko w wielu gatunkach muzycznych. Doświadczenie zdobywał grając w wielu zespołach i orkiestrach m.in. The United States Air Force Band, a później będąc solistą Orkiestry Symfonicznej Limburgs, Orkiestry Symfonicznej Haarlem oraz Holenderskiej Orkiestry Radiowo-Telewizyjnej. Charli Green jest również wykładowcą trąbki, improwizacji i gry zespołowej w konserwatoriach muzycznych w Amsterdamie i Eindhoven. Jest także liderem własnej orkiestry Charli Green Big Band.
Krzysztof „Puma” Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog. Jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat ’70. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997r. Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego “Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i zagranicą. Występował między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim i in. Zespół 4SET Krzysztofa Piaseckiego uzupełnia doskonała sekcja w składzie Jarosław Małys – piano, Łukasz Gorczyca – bas, Michał Dziewiński – perkusja.