Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

16.04.2018

SkiPark Szczecin - powstaje nowoczesny ośrodek wyposażony w całoroczne stoki narciarskie

SkiPark Szczecin -  powstaje nowoczesny ośrodek wyposażony w całoroczne stoki narciarskie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Głównym przedmiotem działalności ośrodka SkiPark Szczecin będzie udostępnienie powierzchni stoków narciarskich, ścianek wspinaczkowych...

Do tego dochodzi organizacja urodzin, szkoleń, warsztatów, a także w przyszłości otwarcie całorocznej szkółki narciarskiej oraz wspinaczkowej w oparciu o określone zasady, z jednoczesnym wsparciem ze strony profesjonalnych instruktorów.

Jednocześnie klienci będą mogli skorzystać z usług małej gastronomi działającej na terenie ośrodka. Oferowane będą także dodatkowe usługi komplementarne, tj. wypożyczanie sprzętu narciarskiego, serwis, fizjoterapia przez podmioty współpracujące, które będą oferowały swoje usługi w wyznaczonych terminach na terenie obiektu jak również w swoich siedzibach, ściśle współpracując z ośrodkiem. Celem jest by szczeciński ośrodek rekreacyjno-sportowy, doprecyzowując narciarsko-wspinaczkowy, stał się ważnym miejscem na mapie!

Możliwość doskonalenia techniki, profesjonalna nauka jazdy na nartach, jak i snowboardzie, odwzorowanie techniki jazdy po tradycjonalnym stoku dzięki symulatorom Maxxtracks, stałe wsparcie instruktora, możliwość jazdy i wspinaczki przez cały rok, bliskość obiektu, i fantastyczna atmosfera – to i wiele więcej będzie miał do zaoferowania SkiPark Szczecin!

Celem ośrodka będzie wspieranie środowiska narciarskiego i wspinaczkowego w Zachodniopomorskiem, jak i na pobliskich terenach niemieckich aż po Berlin. Wspólna aktywna zabawa, wymiana doświadczeń i jedno miejsce spotkań – to nasza wizja. 

Misją działania jest nauka oraz profesjonalne szkolenie osób w każdym wieku, przy jednoczesnymnczerpaniu przyjemności z jazdy na nartach i wspinaczce, nie wyjeżdżając w góry. Rozpowszechnianie sportu na terenie województwa zachodniopomorskiego i pobliskich regionów, wyszkolenie dzieci oraz młodzieży w zakresie profesjonalnej jazdy na nartach oraz snowboardzie, a także zaszczepienie w nich pasji do wspinaczki, co może wpłynąć w przyszłości na pojawienie większej ilości zawodowych sportowców na arenie międzynarodowej, jak również na rozwój wspinaczki sportowej.

Najlepsi jak Bode Miller, mistrz olimpijski trenują na urządzeniach Maxxtracks, posiadając swój własny ośrodek w Kanadzie. Zachęcamy do obejrzenia filmiku poniżej:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=D5AMj9sm1RE

W poprzednim roku został również zorganizowany IFC World CupEdinburgh 2017, który miał na celu zaprezentowanie ścianek wspinaczkowych firmy Clip and Climb. Pokazuje to jaką pozycję zajmuje marka Clip and Climb w  świadomości sportowców.

https://www.youtube.com/watch?v=l4aTUMIQF_4