Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

15.05.2018

Zwycięstwo Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie

Zwycięstwo Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zdobył najwyższą nagrodę na festiwalu CantaRode w Holandii!

Festiwal CantaRode odbył się w dniach 10-13 maja w holenderskim mieście Kerkrade. W komisji zasiadło jury z całego świata: Robert Sund, znany kompozytor i aranżer (Szwecja), John Damsma (Holandia), Luc Anthonis (Belgia), Maria Guinand (Wenezuela), Robert Sund (Szwecja) oraz Brady R. Allred (USA). Udział w konkursie wzięły chóry m.in. z Kanady, Belgii, Holandii, Rosji, Polski. Jury wielokrotnie podkreślało wysoki poziom prezentacji  konkursowych, a Chór Akademii Morskiej pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zebrał pochlebne opinie za niepowtarzalną interpretację utworów, spójne brzmienie, nienaganną intonację, wyjątkową muzykalność oraz oryginalny wyraz artystyczny.

W trakcie dwuetapowych przesłuchań w Parkstad Limburgtheater HUB, chór wykonał ambitny, zróżnicowany stylistycznie repertuar - od muzyki renesansowej po kompozycje współczesne. 

 Festiwalowi towarzyszyły także liczne koncerty m.in. w zabytkowej bibliotece w Wittem, której publiczność przyjęła chór z ogromnym entuzjazmem. Podczas festiwalu odbyły się warsztaty dyrygenckie i tzw. Sing along, czyli wspólne muzykowanie wszystkich uczestników festiwalu.

"Na scenie towarzyszyło mi sporo emocji. Przede wszystkim byłem pod wrażeniem poziomu konkursu oraz talentu chórów z całego świata. Cieszę się, że jestem członkiem tak prestiżowego zespołu- wypowiada się baryton, Boguś. Natomiast  na  Kamilu  największe wrażenie wywarł  koncert w starej bibliotece. Było to dodatkowe wydarzenie, na którym zebrały się osoby, które chciały posłuchać właśnie nas! Piękne wnętrze, wspaniała publiczność, dla której bisowaliśmy kilkukrotnie i cudowni opiekunowie - to wszystko wpłynęło na atmosferę całego festiwalu i na pewno będę to wspominać z szerokim uśmiechem na twarzy