Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

12.06.2018

Chemika Expo 2018

Chemika Expo 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Chemika Expo 2018, Szczecin, 14 czerwca INTELIGENTNY I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ BIOGOSPODARKI W DOBIE GLOBALNYCH WYZWAŃ – BARIERY I ROZWIĄZANIA

Kongres branży chemicznej, którego tematyka skupi się wokół idei gospodarki cyrkularnej oraz najnowszych rozwiązań w obszarze recyklingu materiałów niebezpiecznych produkowanych z tworzyw sztucznych.

Wydarzenie to pozwoli wspólnie zastanowić się, jak tworzyć inteligentne specjalizacje w tym zakresie oraz jak wykorzystać możliwości nowych kierunków w obszarze biogospodarki.

Podczas Chemiki Expo swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat podzielą się m.in. specjaliści oraz praktycy ze Szwecji, Finlandii czy Białorusi. Na postawione globalne wyzwania będą również odpowiadać wybitni naukowcy z Polski i zagranicy. 

Biznes, któremu zależy na innowacyjności nie może funkcjonować bez pieniędzy na badania. O tym, jak je zdobyć opowie m.in. Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie, jak też perspektywiczne kierunki dla rozwoju polskich i zagranicznych firm pragniemy aby zaprezentowała Pani Minister Przedsiębiorczości i Technologii. 

Chemika Expo będzie również miejscem do spotkań biznesowych podczas Giełdy kooperacyjnej okazją do poznania sukcesów firm należących do Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego "Zielona Chemia" w Szczecinie.

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców, naukowców, samorządowców oraz menadżerów instytucji okołobiznesowych.

Uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami firm chemicznych i naukowcami z całej Europy. Jak też możliwość zadawania kierunkowych pytań dla prelegentów podczas paneli dyskusyjnych. Chemika Expo przyciągnęła w 2017 roku do Szczecina ok. 150 przedsiębiorców i naukowców z sześciu krajów Europejskich.

To wydarzenie, które stało się już rozpoznawalne w Polsce i Europie. Termin: 14 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 Miejsce: Sala konferencyjna Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ul. Jagiellońska 20-21 

Organizator: Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny "Zielona Chemia" w Szczecie Więcej informacji i rejestracja: https://chemika2018.evenea.pl/

Źródło: szczecin.eu