Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

26.06.2018

Ostatnia środa Galerii Szpargałek... przed miesięczną przerwą

Ostatnia środa Galerii Szpargałek... przed miesięczną przerwą
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dzięki Galerii Szpargałek na konta organizacji pożytku publicznego trafiło ponad 30 tysięcy złotych.

Już jutro ( środa 27.06.) ta kwota będzie znacznie większa. Ostatnie przygotowania przed 10. otwarciem galerii dobiegają właśnie końca.

- Tak, jak co 2 tygodnie Galeria Szpargałek zachwyci gości setkami „nowych” przedmiotów - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Warto odwiedzić to miejsce właśnie w środę, ponieważ w lipcu czeka nas wakacyjna przerwa. Galeria powróci w sierpniu. Można więc sobie wyobrazić, ile rzeczy będzie na półkach po miesięcznej przerwie. Nie setki, a tysiące!

Galeria Szpargałek działająca w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej jest galerią charytatywną. Rzeczy „wycenione” są na punkty, gdzie 1 punkt jest równy złotówce. Kosztują natomiast maksymalnie 25 punktów.

Przez 9 śród udało się przekazać organizacjom pożytku publicznego ponad 30 tysięcy złotych. Najwięcej, bo ponad 14500 złotych otrzymało hospicjum dla dzieci i dorosłych. Druga na liście jest Fundacja Dom hospicyjny - Hospicjum św. Jana Ewangelisty, trzecie natomiast Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe, które dostało ponad 4 tysiące złotych. Organizacji jest jednak znacznie więcej. Wszystkie można znaleźć na stronie www.ekoporty.szczecin.pl

Źródło: szczecin.eu