Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

27.06.2018

Wybierz Kobietę Roku Pomorza Zachodniego!

Wybierz Kobietę Roku Pomorza Zachodniego!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

100-lecie niepodległości to także setna rocznica nadania Polkom praw wyborczych. Dlatego rok 2018 jest w naszym województwie Rokiem Kobiet.

Kluczowym wydarzeniem jest plebiscyt Urzędu Marszałkowskiego i Głosu Szczecińskiego, który wyłoni sto lokalnych liderek: najbardziej wpływowych i  aktywnych mieszkanek Pomorza Zachodniego. Zapraszamy do głosowania!

W każdym z powiatów zostaną wyłonione liderki, kobiety aktywne, działające na rzecz lokalnej społeczności i wyróżniające się swoją przedsiębiorczością. Laureatki zostaną wybrane osobno w Koszalinie, Szczecinie, Świnoujściu i wszystkich powiatach województwa. Głosowanie rozpoczęło się 22 czerwca 2018 r. i potrwa do piątku, 13 lipca 2018 r.

Czytelnicy swoimi głosami wybierają Kobietę Roku powiatu lub miasta. Laureatka, która zajmie pierwsze miejsce w powiecie otrzyma tytuł Kobiety Roku, pamiątkowy medal i dyplom oraz zaproszenie na dwuosobowy weekendowy pobyt SPA. Głosować na Kobietę Roku można za pomocą SMS-ów i kuponów drukowanych na łamach „Głosu Szczecińskiego” i „Głosu Koszalińskiego”.

Po zakończeniu głosowania w plebiscycie, spośród pierwszych 100 kandydatek - liderek rankingu wojewódzkiego, Kapituła Plebiscytu wybierze Kobietę Roku Pomorza Zachodniego. Laureatka otrzyma tytuł, dyplom, pamiątkową statuetkę, a także zaproszenie na dwuosobowy weekendowy pobyt w SPA. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie września w Szczecinie. Po gali ukaże się specjalne wydanie „Głosu”, w którym zaprezentowane zostaną laureatki plebiscytu.

Lista kandydatek dostępna na stronie Głosu Szczecińskiego.
Rok Kobiet pełen działań

Plebiscyt to dalszy ciąg wydarzeń pod hasłem Roku Kobiet Pomorza Zachodniego. Szczegóły inicjatywy poznaliśmy w marcu. Celem akcji jest promowanie aktywności kobiet w sferze publicznej oraz przybliżenie tego, jak na przestrzeni lat zmieniała się rola kobiet, ze szczególnym naciskiem na ich współczesne publiczne i społeczne zaangażowanie. Wcześniej odbywały się projekcje filmów poruszających tematykę kobiecej aktywności. W Szczecinie odbyła się także debata „Polki Nieustająco Walczące – w Stulecie Praw Wyborczych Kobiet”, w której udział wzięły autorki prac o ruchach kobiet, animatorki, aktywistki

Kolejną częścią akcji były spotkania z inspirującymi kobietami w różnych miejscach regionu. Za nami już spotkania z pisarką Manuelą Gretkowską (Świnoujście, Police), dziennikarką Kazimierą Szczuką (Dębno, Choszczno, Pyrzyce, Drawsko Pomorskie, Płoty), legendą Solidarności Henryką Krzywonos (Szczecin, Kołobrzeg) oraz  kick-boxerką Iwoną Guzowską (Międzyzdroje, Goleniów, Gryfino).

Źródło: wzp.pl