Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

28.06.2018

Rzeźby z piasku zostają z nami na dłużej

Rzeźby z piasku zostają z nami na dłużej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Do 12. sierpnia br., będzie można oglądać piaskowe rzeźby, stojące na Łasztowni.

Przypomnijmy, ponad 300 ton piasku wypełniło teren Łasztowni, gdzie powstało sześć imponujących, wysokich nawet na 3,5 metra rzeźb. Festiwal Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina, bo o nim mowa, to 2. odsłona tego wydarzenia będącego częścią Dni Morza_Sail Szczecin 2018. Pierwszy raz mieliśmy okazję podziwiać piaskowe rzeźby w tej przestrzeni w ubiegłym roku podczas Zlotu Wielkich Żaglowców.

Prace rzeźbiarskie rozpoczęły się 19. maja. Festiwal będzie udostępniony do 12 sierpnia br. włącznie, w godzinach od 10.00 do 22.00,

W festiwalu uczestniczyło sześcioro artystów, którzy za pomocą narzędzi i własnych rąk, z wykorzystaniem niewątpliwego talentu, stworzyli rzeźby, Rzeźby tematyką nawiązują do wybranych szczecińskich legend.

Organizatorami Festiwalu Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina jest Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerem wydarzenia została spółka Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych firma z ponad 50-letnią tradycją i największy producent kruszyw na Pomorzu Zachodnim, dostarczający piaski i żwiry na potrzeby budownictwa i drogownictwa.

Źródło: szczecin.eu