Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

02.07.2018

Młodzi śpiewają rocka

Młodzi śpiewają rocka
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w najbliższy weekend (7-8. lipca br.) startuje III edycja ogólnopolskiego Zjazdu Młodych Gwiazd.

Dziewczyny Rocka - Wanda Kwietniewska, Małgorzata Ostrowska, Urszula i Izabela Trojanowska – to temat przewodni tegorocznej edycji. Zapraszamy przed monitory i na Różankę.

Dzień wcześniej, (sobota, 7. lipca) w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbędą się przesłuchania koncertowe. Będzie też Szczecińska Wideoteka, czyli rozmowa Marii Szabłowskiej z Wandą Kwietniewską. To wszystko będzie można zobaczyć podczas relacji live, na którą zapraszamy. Relacja od godz. 16.30 na Facebooku i YouTube Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

A o to tegoroczni finaliści i utwory, które zaśpiewają:

Julia Dudek  - Mister of America;
Szymon Grzybacz -Taniec pingwina na szkle; 
Martyna Kaleta - Wszystko czego dziś chcę; 
Krystian Kubowicz - Mam dość; 
Lilit Minasyan – Meluzyna;
Ewa Agata Mociak - Siedem życzeń; 
Aleksander Podleś - Tyle samo prawd ile kłamstw;
Wiktoria Prajzner - Nie będę Julią;
Alicja Szemplińska - Szklana pogoda;
Wiktoria Tracz - Dmuchawce latawce wiatr.

W niedzielę (8.lipca, godz. 12.00) zapraszamy na koncert galowy, który odbędzie się w Ogrodzie Różanym. Usłyszymy finałową „dziesiątkę”, a koncert zagra zespół Wanda i Banda. Zwycięzca konkursu otrzyma Nagrodę im. Heleny Majdaniec.

Wstęp wolny.

Gośćmi Zjazdu będą: Julia Chmielarska laureatka z ubiegłego roku oraz Stanisław Kukulski i Zuzanna Polańska, którzy zaśpiewają piosenki z repertuaru Majdaniec.

Zjazd Młodych Gwiazd to ogólnopolski konkurs wokalny, mający za zadanie promować wśród młodych adeptów sztuki wokalnej historię polskiej piosenki, najlepsze wzorce tekstowo-muzyczno-wokalne oraz wymianę doświadczeń opiekunów i wykonawców.

Przez promocję polskiej piosenki młodzi artyści mają szansę poznać dorobek kluczowych twórców polskiej muzyki popularnej. Otrzymają także możliwość kontaktu z ważnymi osobami krajowej branży muzycznej, którzy mogą pomóc w ich karierze wokalnej.

III edycja Zjazdu Młodych Gwiazd odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Próby mikrofonowe połączone w warsztatami odbędą się 6 lipca w godzinach popołudniowych. Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę 7 lipca, zaś Koncert Galowy w niedzielę – 8 lipca na scenie Różanego Ogrodu Sztuki przy ul. Pawła Jasienicy 6 w Szczecinie.

Źródło: szczecin.eu