Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

07.07.2018

Będzie ostro! Młodzi śpiewają rocka

Będzie ostro! Młodzi śpiewają rocka
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w najbliższy weekend (7-8. lipca br.) startuje III edycja ogólnopolskiego Zjazdu Młodych Gwiazd.

Dziewczyny Rocka - Wanda Kwietniewska, Małgorzata Ostrowska, Urszula i Izabela Trojanowska – to temat przewodni tegorocznej edycji. Zapraszamy przed monitory i na Różankę.

- Rock to jest wnętrze, sposób patrzenia na świat – stwierdziła Wanda Kwietniewska, wokalistka zespołu Wanda i Banda, podczas konferencji prasowej. I dodała: - Będzie bardzo dynamicznie.

- Jest to moment, w którym możemy wydobyć to, co było najpiękniejsze w muzyce ostatnich lat – powiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. - Muzyka, na której większość z nas się wychowała w swojej nowej odsłonie trafia do młodszej publiczności i spotyka się z dużym sukcesem. Szczecińska Agencja Artystyczna stała u podstaw przedsięwzięcia, jakim były pierwsze festiwale w latach 60.

Dzień wcześniej, (sobota, 7. lipca) w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbędą się przesłuchania koncertowe. Będzie też Szczecińska Wideoteka, czyli rozmowa Marii Szabłowskiej z Wandą Kwietniewską. To wszystko będzie można zobaczyć podczas relacji live, na którą zapraszamy. Relacja od godz. 16.30 na Facebooku i YouTube Szczecińskiej Agencji Artystycznej. 

O festiwalu mówiła też Maria Szabłowska: - Będzie bardzo dobrze. Sięgamy do najlepszych tradycji polskiej piosenki. Gdyby nie festiwale w Szczecinie w latach 60., polska muzyka wyglądałaby inaczej. Wyłoniły one twórców big beat, czyli rock&rolla. Dyrektor artystyczny festiwalu, Rafał Podraza, dodał: - Nie może być nudno, w tym roku trzeba ostrzej zagrać.

A o to tegoroczni finaliści i utwory, które zaśpiewają:

Julia Dudek  - Mister of America;

Szymon Grzybacz -Taniec pingwina na szkle; 

Martyna Kaleta - Wszystko czego dziś chcę; 

Krystian Kubowicz - Mam dość; 

Lilit Minasyan – Meluzyna;

Ewa Agata Mociak - Siedem życzeń; 

Aleksander Podleś - Tyle samo prawd ile kłamstw;

Wiktoria Prajzner - Nie będę Julią;

Alicja Szemplińska - Szklana pogoda;

Wiktoria Tracz - Dmuchawce latawce wiatr.

W niedzielę (8.lipca, godz. 12.00) zapraszamy na koncert galowy, który odbędzie się w Ogrodzie Różanym. Usłyszymy finałową „dziesiątkę”, a koncert zagra zespół Wanda i Banda. Zwycięzca konkursu otrzyma Nagrodę im. Heleny Majdaniec.

Wstęp wolny.

Gośćmi Zjazdu będą: Julia Chmielarska laureatka z ubiegłego roku oraz Stanisław Kukulski i Zuzanna Polańska, którzy zaśpiewają piosenki z repertuaru Majdaniec.

Zjazd Młodych Gwiazd to ogólnopolski konkurs wokalny, mający za zadanie promować wśród młodych adeptów sztuki wokalnej historię polskiej piosenki, najlepsze wzorce tekstowo-muzyczno-wokalne oraz wymianę doświadczeń opiekunów i wykonawców.

Przez promocję polskiej piosenki młodzi artyści mają szansę poznać dorobek kluczowych twórców polskiej muzyki popularnej. Otrzymają także możliwość kontaktu z ważnymi osobami krajowej branży muzycznej, którzy mogą pomóc w ich karierze wokalnej.

III edycja Zjazdu Młodych Gwiazd odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Próby mikrofonowe połączone w warsztatami odbędą się 6 lipca w godzinach popołudniowych. Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę 7 lipca, zaś Koncert Galowy w niedzielę – 8 lipca na scenie Różanego Ogrodu Sztuki przy Pawła Jasienicy 6 w Szczecinie.

Źródło: szczecin.eu