Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

09.07.2018

Młodzi wokaliści w drodze po zwycięstwo

Młodzi wokaliści w drodze po zwycięstwo
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Prawie 300. wykonawców zgłosiło się do tegorocznej 12. edycji konkursu muzycznego Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia. Swoją twórczość wysłali artyści z całej Polski. Kto wygra? Okaże się to 3 października.

Najwięcej zgłoszeń nadesłano z Warszawy (45), Wrocławia (28) i Szczecina (24).

Z Krakowa wpłynęło 21 zgłoszeń, a z Poznania - 19. Ponad połowa, to wykonawcy z dużych miast, ale też są z nami artyści z tych mniejszych miejscowości, choćby z miejscowości takich jak: Kobyłka, Lipiany, Przemków i Wólka Kańska.

Zgłoszeni artyści wykonują przeróżną muzykę; pop, rock, muzykę alternatywną, grunge, heavy metal, rap, funk, pop, soul, jazz, bosa nova, reggae, blues, R&B, folk, Hard rock, Indie rock, psychodelia… i wiele wiele innych. Wszystkim artystom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

W chwili obecnej ze zgłoszoną twórczością zapoznaje się jury z Katarzyną Nosowską na czele. Przesłuchania konkursowe odbędą się 2. października w popularnym klubie muzycznym Kolumba 4. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Netto Arenie, który będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu.

Odkryj muzykę na nowo! Festiwal Młodych Talentów, miejscem dla Ciebie.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest sesja nagraniowa i wydanie singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

Przez 11. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ok. 2000. wykonawców z całego kraju. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska, jedna z najbardziej cenionych artystek w kraju.

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Źródło: szczecin.eu