Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

10.07.2018

Mostek nad Rusałką wypięknieje

Mostek nad Rusałką wypięknieje
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Miasto poszukuje wykonawcy, który przeprowadzi kompleksowy remont japońskiego mostku w Parku Kasprowicza. Chętne firmy mogą zgłaszać się do 23 lipca.

Mostek japoński nad jeziorkiem Rusałka, zwany też mostkiem zakochanych, zostanie wyremontowany i poddany renowacji. Prace obejmą wszystkie elementy tego obiektu. Zgodnie z dokumentacją budowlaną wyłoniony wykonawca będzie musiał przeprowadzić m.in. remont fundamentów i przyczółków, sklepienia mostu, przegubów sklepienia, słupów konstrukcyjnych, płyty pomostu, wreszcie gzymsów, nawierzchni i balustrad.

Po zakończeniu remontu na mostku zainstalowane zostanie również oświetlenie. Wykonawca tego elementu zostanie wyłoniony w osobnym postępowaniu. Efektowna iluminacja nada miejscu jeszcze bardziej romantycznego charakteru.

W trakcie renowacji balustrad konieczne będzie usunięcie z nich kłódek, wieszanych tam przez zakochane pary. Nic im jednak nie grozi: wszystkie zostaną zabezpieczone i przechowane do czasu przygotowania dla nich nowego miejsca. Obecnie opracowywana jest koncepcja instalacji, na której będą mogły być umieszczone zarówno stare, jak i zupełnie nowe kłódki.

Firmy zainteresowane realizacją tego zadania swoje oferty mogą składać w Biurze ds. Zamówień Publicznych UM do 23 lipca 2018 r. do godz. 11.30. Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał 180 dni od podpisania umowy.

Szczegółowe informacje na temat przetargu dostępne są na stronie: http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11710.asp?soid=0EDFE5F80AF34AF398BC1D28954BB69F

Źródło: szczecin.eu