Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

11.07.2018

VIII Jazz Piknik Nad Zalewem Stepnica 2018

VIII Jazz Piknik Nad Zalewem Stepnica 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na VIII Jazz Piknik Nad Zalewem Stepnica 2018 który w tym roku odbywa się w ramach Dni Stepnicy 2018 w dniu 14 lipca 2018 o godz, 15:00.

Zapraszamy do amfiteatru nad Zalewem Szczecińskim w Stepnicy.

W koncercie 14 lipca 2018 roku zaplanowaliśmy udział kilku zespołów o bardzo różnej stylistyce, często wykraczającej poza tradycyjne rozumianą  muzykę jazzową, ale zawsze z czołówki polskich muzyków jazzowych, co gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy, ale przede wszystkim satysfakcję licznie zgromadzonej, mamy nadzieję, publiczności.

W ramach VIII JAZZ PIKNIK NAD ZALEWEM STEPNICA 2018 14 lipca 2018 r. od godz. 15:00 wystąpią:

MICHAŁ KACZMARCZYK TRIO
GYPSY SWING Cafe Jazz Trio (Szczecin)
SWING LOVERS (Szczecin)
Adam Czerwiński MAP „Kiedy Byłem” przeboje stulecia
VIVA SANTANA!!!

W ramach DNI STEPNICY 2018 około godz. 21:00 wystąpi gość specjalny

CHŁOPCY Z PLACU BRONI (suport: OLEJ)

Zapraszamy WSTĘP WOLNY

Festiwal Jazz Piknik nad Zalewem Zachodniopomorskie Stowarzyszenia Jazzowe organizuje od  działalności, od 2008 roku. Od roku 2010 „Jazz Piknik nad Zalewem” organizowany jest w amfiteatrze nad Zalewem Szczecińskim w Stepnicy. Dużą pomoc organizacyjną w organizacji Pikniku udziela Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy oraz Urząd Miasta i Gminy Stepnica. Jazz Piknik nad Zalewem to wielogodzinna, muzyczna impreza plenerowa, której głównym zadaniem jest promocja Stepnicy i okolic, jako miejsca wyjątkowego turystycznie, przy najpiękniejszej plaży nad Zalewem Szczecińskim, doskonałego miejsca do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku. Impreza ma charakter rodzinnego pikniku z licznymi punktami gastronomicznymi oraz z różnymi dodatkowymi atrakcjami jak na przykład zlot starych i nietypowych samochodów, wystawy i kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego, wystawy artystów lokalnych i regionalnych oraz zlot jednostek pływających cumujących w doskonale wyposażonej stepnickiej marinie. 

Przede wszystkim jednak jest to wielogodzinny koncert doskonałej muzyki na najwyższym poziomie artystycznym w wykonaniu kilku zaproszonych zespołów lub solistów, podczas którego prezentowane są różne gatunki jazzu i kierunków pokrewnych takich jak blues, soul, funky, jazz-rock i inne. 
Corocznie rośnie ilość osób odwiedzających teren pikniku jazzowego i słuchających koncertów poszczególnych zespołów. Frekwencja w ostatnich latach znacznie przekracza 1 000 osób, co jest ogromnym sukcesem organizacyjnym i promocyjnym dla miasta Stepnica, powiatu goleniowskiego i regionu nad zalewem Szczecińskim. Po zakończeniu festiwalu jazzowego Gmina i Miasto Stepnica,  proponuje występ gwiazdy muzyki popularnej.  
Dotychczas podczas Pikniku wystąpili tacy wykonawcy jazzowi jak: Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Marianna Wróblewska, Krzysztof Puma Piasecki, Akiko (Japonia), Rico Bowen (USA), Mike Russel (USA), Karen Edwards (USA) i wielu innych. Wystąpiło również wielu artystów nie związanych bezpośrednio z jazzem jak Halina Frąckowiak, Anna Jurksztowisz i Krzesimir Dębski, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, „Pudelsi” i wielu innych.   

W koncercie 14 lipca 2018 roku zaplanowaliśmy udział kilku zespołów o bardzo różnej stylistyce, często wykraczającej poza tradycyjne rozumianą  muzykę jazzową, ale zawsze z czołówki polskich muzyków jazzowych, co gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy, ale przede wszystkim satysfakcję licznie zgromadzonej, mamy nadzieję, publiczności.
W ramach VIII JAZZ PIKNIK NAD ZALEWEM STEPNICA 2018 14 lipca 2018 r. od godz. 15:00 wystąpią:

MICHAŁ KACZMARCZYK TRIO
Michał Kaczmarczyk Trio to autorski projekt gitarzysty jazzowego, kompozytora, absolwenta gitary jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu, Michała Kaczmarczyka, w którym realizuje on swoje muzyczne pomysły oparte na fascynacji dokonaniami artystów związanych ze współczesną nowojorską sceną jazzową. Oprócz lidera w skład zespołu wchodzą utalentowani, doświadczeni i wielokrotnie nagradzani w ogólnopolskich konkursach studenci poznańskiej Akademii Muzycznej Krzysztof Baranowski - kontrabas oraz Maciej Burzyński - perkusja.

GYPSY SWING Cafe Jazz Trio
zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), w skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, werbel, nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej, w swingowych aranżacjach. Wystąpią w składzie: Krzysztof Marek – klarnet, Robert Jarzębski – gitara, Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne.

SWING LOVERS
Zespół powstał w 2002 roku w Szczecinie z inicjatywy znanego i cenionego pianisty i pedagoga Stefana Lubkowskiego. Jak sama nazwa wskazuje, zespół specjalizuje się w wykonywaniu standardów jazzowych w nowych aranżacjach, ale to nie wszystko. W repertuarze znajdują się również utwory dixielandowe, bardzo lubiane przez publiczność, a także utwory pop, w nowych jazzujących aranżacjach. Zespół koncertował niemal w całej Polsce i w wielu krajach Europy. Obecnie zespołem kieruje grająca na puzonie wokalistka Anna Nowik. Skład zespołu: Anna Nowik - puzon, wokal, Marcin Matecki – piano, Paweł Grzesiuk – bas, Mariusz Lipiński – perkusja.

Adam Czerwiński MAP „Kiedy Byłem” przeboje stulecia
Nowy projekt czołowego polskiego perkusisty jazzowego Adama Czerwińskiego. Płyta którą nagrali, to próba przypomnienia kilkunastu wybitnych polskich piosenek z ubiegłego stulecia. Zagrali miedzy innymi: Byłaś Serca Biciem Andrzeja Zauchy, Jej Portret Bogusława Meca, Pod Papugami Czesława Niemena, Kulig Skaldów, Modlitwę Tadeusza Nalepy i wiele innych. Utwory te są specjalnie zaaranżowane na jazzowy mały skład. Znaleźć tam można dużo dobrego jazzu, ale też pięknie brzmiącej muzyki akustycznej oraz rock&rolla. Zagrają w składzie: Piotr Lemańczyk – bas, Marcin Wądołowski - gitary, wokal, Adam Czerwiński – perkusja.

VIVA SANTANA!!!
Wyjątkowy program przygotowany przez bluesmana i niestrudzonego propagatora muzyki gitarowej Leszka Cichońskiego. Carlos Santana to jeden z niewielu artystów, którego przeboje były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych ubiegłego wieku do dzisiaj. W muzyce Santany można znaleźć elementy bluesa, rocka, jazzu a przede wszystkim muzyki latynoskiej. Leszek Cichoński - twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa - postanowił uczcić muzycznie Carlosa Santanę, który w biegłym roku obchodził 70 urodziny. Gościem koncertu będzie wybitny kubański perkusjonistę Eddy Aguerro. W koncercie wystąpią: Leszek Cichoński - gitara, wokal, Eddy Aguerro - percusionalia, Tomasz Grabowy - bas, Krzysztof Baranowicz - organy Hammonda, Damian Szewczyk - wokal, Dominik Jaske - perkusja.
Po zakończeniu Jazz Pikniku w ramach DNI STEPNICY 2018 około godz. 21:00 wystąpi gość specjalny
CHŁOPCY Z PLACU BRONI (suport: OLEJ) 

Ponadto w ramach Dni Stepnicy 2018 zapewniamy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, stoiska handlowe i gastronomiczne

WSTĘP WOLNY
Koncert współfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz ze środków 
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego