Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

17.07.2018

Wakacje 2018 w Domu Kultury 13 Muz

Wakacje 2018 w Domu Kultury 13 Muz
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Latem zapraszamy serdecznie do galerii Tworzę Się, gdzie cyklicznie odbywają się warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.

21 lipca odwiedzą nas OPOWIEŚCI Z WALIZKI a tydzień później odbędzie się RODZINNY SPACER DŹWIĘKOWY.

W wakacje animatorzy z TWORZĘ SIĘ zaproszą m.in. na MIEJSKI PLAC ZABAW, czy SENSORYCZNĄ ŚCIEŻKĘ. W sierpniu odbędą też koncerty podsumowujące piątą edycję OPERAMORE- mistrzowskich warsztatów wokalnych.

Przez całe wakacje w każdą niedzielę zapraszamy na imprezę Club Tropicana, która obecnie obywa się w nowym miejscu - Scena Nowy Browar.

LATO Z GALERIĄ „TWORZĘ SIĘ!”
DK „13 Muz” / galeria TWORZĘ SIĘ (wejście od ul. Tkackiej)

TAJEMNICZY OGRÓD - wystawa dla dzieci (wiek 3+)  
24.06-31.08.2018*
 
Tytuł powieści autorstwa Frances Hodgson Burnett stał się inspiracją do przygotowania kolejnej przestrzeni w galerii TWORZĘ SIĘ. Najnowsza wystawa odnosi  się do takich zagadnień jak:  tajemnica, odkrywanie i poznawanie oraz do emocji towarzyszących eksplorowaniu nowego i nieznanego. Tajemniczy Ogród to także tęsknota za dzieciństwem, kontaktem z naturą i  ekscytującą przygodą. Wędrówkę po ogrodzie ułatwi zwiedzającym przygotowana  ścieżka wrażeń.

Współpraca:
Zofia Kiciński, Marek Sitko , Katarzyna Mierzejewska, Jacek Piotrowicz, Karolina Gołębiowska, Marek Mierzejewski, Edyta Waszak, Aleksandra Rus, Tomasz Gacek

Kurator projektu: Paulina Ratajczak

* UWAGA!
Wstęp wolny, bez zapisów dla osób indywidualnych lub małych grup (do 6 osób) w każdą niedzielę (z wyj. 19.08) w godz. 11:00-16:00 
Wstęp płatny na zapisy dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:00. Szczegóły i zapisy: tworzesie@gmail.com (Koszt: 8 zł/dziecko, grupy min. 8-osobowe)

Warsztaty w przestrzeni wystawy „TAJEMNICZY OGRÓD”
22.06.2018 godz. 16:00-18:00
23.06.2018 godz. 12:00-14:30

Galeria TWORZĘ SIĘ po raz kolejny zaprasza do współpracy Marię Dąbrowską - aktorkę Teatru Współczesnego w Szczecinie, która odkrywa przed dziećmi teatr i zachęca do przełamywania i przekraczania granic. Na zbliżającym się warsztacie teatralnym, skupimy się wokół zagadnienia tajemnicy.
Mimo że każdy z nas ma wiele sekretów i nikt nie wie co jutro się zdarzy, codziennie ruszamy w świat bez większych rozterek. Spróbujmy poczuć się znów jak małe dziecko, które odważnie pyta "a dlaczego?". Mówi się, że teatr, tak samo jak drugi człowiek, jest właśnie największą tajemnicą. Zobaczmy co mogą ukrywać miejsca, co ukrywa przed nami galeria Tworzę Się i nie mówmy o tym nikomu. W przestrzeni wystawy „Tajemniczy Ogród” powstanie krótki, otwarty dla publiczności pokaz, zaprezentowany na zakończenie warsztatów (23.06, godz. 14:30). 

Uczestnicy: 8-14 lat
Prowadzenie: Maria Dąbrowska

Opowieści z drugiego końca/TAJEMNICZY OGRÓD
21.07.2018 godz. 15:00

Improwizowane opowieści z muzyka na żywo tym razem zawitają do Szczecina. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną tradycyjne baśnie z południowego pogranicza Polski, serwowane z muzyką graną na żywo, pieśniami oraz tańcami. W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty plastyczne "Przez dziurkę od klucza" związane z usłyszanymi bajkami. 

Uczestnicy:  dzieci i dorośli
Prowadzenie: Opowieści z walizki (Joanna Sarnecka, Anna Woźniak)

Rodzinny spacer dźwiękowy/ MIEJSKI PLAC ZABAW
28.07.2018 godz. 12:00-14:00
    
Słuchanie to proces, który odbywa się ciągle. Opierając się na tym założeniu Raymond Murray Schafer przygotował program ćwiczeń pomagających w "czyszczeniu uszu". Podstawową formą jest spacer. Umożliwia on rozpoczęcie "przygody" dźwiękowej- refleksji nad zagadnieniem dźwięku, jego jakości i wpływu na nas. Spacer dźwiękowy (Soundwalk) powinno poprzedzać umiejętne zaprojektowanie ścieżek spacerów dźwiękowych. Ścieżki zostaną tak  wybrane, aby lepiej poznać swoje miasto i skupić się na odkrywaniu na nowo znanych miejsc.  Spacery dźwiękowe rozpoczyna się od słuchania dźwięków własnego ciała w czasie poruszania się, przez co nawiązany zostaje pierwszy dialog między spacerującym a środowiskiem. Po zakończeniu spaceru konieczna jest ocena postrzeganych krajobrazów dźwiękowych, m.in. wyróżnienie dźwięków przyjemnych i nieprzyjemnych, dźwięków „nieobecnych” oraz dźwięków specyficznych dla danego miejsca. 

Prowadzenie: Marcin Dymiter
Uczestnicy: dzieci w wieku 6-10 lat wraz z dorosłymi

GDZIE BIJE SERCE MIASTA? - gra miejska i warsztaty/MIEJSKI PLAC ZABAW
23-25.08.2018 godz. 11:00-14:00 warsztaty dla dzieci
26.08.2018 godz. 15:00 gra miejska dla dzieci i dorosłych

Szukanie i nasłuchiwanie to coś co sprawia radość ludziom w każdym wieku. Dzieci i młodzież zostaną zaproszeni do zabawy w odkrywanie Szczecina różnymi zmysłami i przygotowanie gry miejskiej dla swoich rówieśników i dorosłych. Podczas każdego dnia warsztatów będziemy opracowywać kolejne „przystanki” dla uczestników gry. Na każdym pojawią się zadania uwzględniające różne zmysły. Zobaczymy, które miejsca wywołają największe emocje i spróbujemy je oznaczyć. Przekonamy się, w którym miejscu serce Szczecina bije najmocniej.

Prowadzenie: Krzysztof Lubka, Paulina Ratajczak
Uczestnicy warsztatów: dzieci, młodzież w wieku 7-13 lat
Uczestnicy gry: dzieci, młodzież, dorośli

Sensoryczna ścieżka „TWORZĘ SIĘ!”/ PLAC ZABAW Z WYOBRAŹNIĄ
25.08.2018 godz. 12:00  

Twórcza ekspresja najbardziej uwalnia się podczas nieskrępowanej, radosnej i wolnej zabawy. Zapraszamy małe dzieci wraz z rodzicami do eksperymentalnej, otwartej przestrzeni doznań i wrażeń sensorycznych na świeżym powietrzu. 

Prowadzenie i przygotowanie Ścieżki Sensorycznej: Magdalena Gardas, Karolina Sabat, Paulina Ratajczak 
Uczestnicy: dzieci 2-5 lat, dorośli

Na warsztaty, spacer, ścieżkę, grę i opowieści wstęp jest wolny. Zapisy: tworzesie@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”.
Wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” i współfinansowane są przez Miasto Szczecin. Kuratorem projektu jest Paulina Ratajczak.

Miejsce: TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury  „13 Muz”, pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin (wejście od ul. Tkackiej ) 
Szczegółowy program na tworzesie.pl  oraz facebook.com/PrzepraszamTworzeSie

11.08 i 15.08.2018 - OPERAMORE 2018

Zapraszamy na koncerty podsumowujące piątą już edycję warsztatów OPERAMORE 2018, które odbędą się pomiędzy 7 a 16 sierpnia 2018 roku (brak wolnych miejsc) w Sali Kominkowej Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie. Wydarzenie to skupia młodych śpiewaków, którzy przez 10 dni intensywnej pracy mają możliwość doskonalenia techniki wokalnej i sztuki interpretacji.

Prowadzącą kursy jest Aleksandra Novina - Chacińska - znakomita pedagog, laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych i solistka operowa. Przy fortepianie towarzyszyć będzie prof. Ewa Szpakowska z Akademii Muzycznej w Łodzi.

Podsumowaniem warsztatów będą koncerty, podczas których wystąpią uczestnicy zajęć. Odbędą się one w dwóch terminach:
11 sierpnia, sobota, godz. 16.00 - koncert popołudniowy
15 sierpnia, środa, godz. 19.00 - koncert finałowy

Niedzielne wieczory: g.19 - Podwieczorek Kizombowy, g.21 - Club Tropicana.

Najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce, która gości od ponad 24 lat w niedzielne wieczory w Szczecinie. Jej autorem jest Waldemar Kulpa, który powołał ją do życia w styczniu 1994r. w Kontrastach.

Muzyka, która przewija się podczas wieczorów: salsa, merengue, bachata, kizomba, cha cha, rumba, reggaeton, tango argentyńskie itd…

Mało kto wie, że Szczecin to bardzo szczególne miejsce na salsowej mapie Polski. W SCK Kontrasty odbywała się bowiem przez ponad 17 lat najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce. Nie w Warszawie, nie w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, tylko właśnie w Szczecinie! Jest to najbardziej rozpoznawalna szczecińska impreza z Salsą oraz Latino.

Obecnie od 17 czerwca 2018r. Club Tropicana gości w nowej przestrzeni - Scena Nowy Browar.
Organizator:
Dom Kultury „13 Muz”
Partner i miejsce:
Scena Nowy Browar

Wstęp 5 zł.

Źródło: szczecin.eu