Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

26.07.2018

Trwają 54. Etapowe Regaty Turystyczne

Trwają 54. Etapowe Regaty Turystyczne
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Przy pięknej słonecznej pogodzie i wspaniałych warunkach atmosferycznych, uczestnicy 54. Etapowych Regat Turystycznych przepłynęli już przez: Trzebież, Kamień Pomorski, Dziwnów i Świnoujście. Dzisiaj 56 jachtów zakończy kolejny etap ścigania w Wolinie.

- W gościnnej i pięknej Marinie Kamień Pomorski dla żeglarzy były przygotowane miejsca postojowe. Przedstawiciel gminy wręczył nagrody w trzech klasach ORC, KWR, NHC oraz  Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego – opowiada komandor 54.ERT, Izabella Kidacka. - Po wręczeniu nagród żeglarze uczestniczyli w konkursie piosenki żeglarskiej „Szanty Fan”, w którym śpiewali i grali na: skrzypcach, gitarach, ukulele, harmonijce ustnej. Dzieci wycinały z papieru i układały metodą origami, koszyczek w kształcie serca. Bawiliśmy się wszyscy wspólnie do późnych godzin wieczornych. 

25 lipca w Wolinie zakończy się V etap 54. ERT. W czwartek rano jachty wypłyną do Trzebieży, później do Stepnicy i w sobotę, 28 lipca zakończą swoje wyścigi w Nort East Marinie w Szczecinie.Etapowe Regaty Turystyczne to największa i najstarsza impreza żeglarska w Polsce. Żeglarze na swych jachtach pokonują trasę składającą się z 7 etapów odwiedzając porty Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego, Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Kamieńskiego w następującej kolejności: Trzebież, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Świnoujście, Wolin, Trzebież, Stepnica. Z regat wycofał się regatowy jacht Tomahawk, uznając przeliczniki regatowe za nieodpowiednie do rywalizacji z jachtami turystycznymi.Organizatorem 54. ERT jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Współorganizatorami Regat są również: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o. oraz Prezydenci Miast i Burmistrzowie Gmin goszczących uczestników 54. Etapowych Regat Turystycznych.

Źródło: szczecin.eu