Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

27.07.2018

KOMBI i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

KOMBI i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jaki jest smak wolności? Czy można na to pytanie odpowiedzieć muzyką? O tym przekonamy się już 24 sierpnia za sprawą wyjątkowego widowiska muzycznego z udziałem najprawdziwszej legendy popu w zupełnie nowej odsłonie.

Bilety w cenach 50-70 złotych w sprzedaży na www.filharmonia.szczecin.pl oraz w kasie Filharmonii.

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Sławomira Łosowskiego, inspirowane prlowską rzeczywistością oraz walką o wolność.
Tym razem oryginalne i niepowtarzalnie brzmiące syntezatory Sławka Łosowskiego nabiorą zupełnie nowych barw dzięki nowym, symfonicznym aranżacjom Pawła Maślanki, koncertmistrza i skrzypka naszej Orkiestry Symfonicznej. Ponadczasowe przeboje zespołu jak „Nietykalni - skamieniałe zło”, „Słodkiego miłego życia” czy „Nowe Narodziny” zostaną wykonane z udziałem szczecińskich Filharmoników. Skład artystów celowo został złożony z osób poruszających się po różnych płaszczyznach artystycznych i operujących odmienną estetyką. Łącznie na scenie pojawi się ponad 40 artystów.

 „Od zawsze mam poczucie wdzięczności do poprzednich pokoleń rodaków za dzisiejszą Polskę; zarówno do tych, którzy w walce oddali swoje życie za nią, jak i tych, którzy skazani na poniewierkę i życie w nędzy, nosili w sercu marzenie o wolnej Ojczyźnie, bez chłodu, głodu i bicia. Czuję się zobowiązany do pamięci o nich. Dlatego dzisiaj, w niepodległej Polsce, gdy w pełni korzystam z wolności i nikt mi nie mówi, jak mam żyć i co mam grać, chciałbym w szczególny sposób uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości i zagrać specjalnie przygotowany koncert zespołu KOMBI z orkiestrą symfoniczną, dedykowany Niepodległej”. Sławomir Łosowski, kompozytor.

KOMBI to zespół wielkich przebojów o ponad 40-letniej historii. Od początku swojego istnienia niezmiennie prowadzony przez założyciela, klawiszowca i lidera Sławomira Łosowskiego. Oryginalne brzmienie jego kultowych syntezatorów fascynuje publiczność i jest znakiem rozpoznawczym zespołu. W dorobku zespołu jest wiele albumów, singli oraz nagrań radiowych i telewizyjnych. Zespół zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą. Uczestniczył w wielu festiwalach, wielkich koncertach, programach telewizyjnych i radiowych. Muzyka KOMBI wykorzystana została w wielu polskich filmach i w telewizyjnych widowiskach baletowych. Poza piosenkami zespół KOMBI zasłynął muzyką instrumentalną i jest jedynym polskim zespołem mającym w swoim dorobku utwory instrumentalne, które gościły na listach przebojów zdominowanych przez piosenki.

Źródło: szczecin.eu