Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

27.07.2018

Projekt „Street Art 2018”: Są nowe pomysły

Projekt „Street Art 2018”: Są nowe pomysły
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Murale, rzeźby, a może instalacje przestrzenne? Aż 11 różnorodnych propozycji wpłynęło do urzędu w ramach projektu.

Propozycje działań artystycznych, których celem będzie poprawa błędów infrastrukturalnych poprzez sztukę ulicy są obecnie rozpatrywane i weryfikowane przez komisję. Szanse na realizację mają propozycje, które w sposób trwały będą poprawiały estetykę i funkcjonalność wybranych miejsc w Szczecinie.

- Tegoroczny nabór zaowocował bardzo ciekawymi projektami, które w tej chwili wymagają weryfikacji – mówi Jarosław Bondar, architekt Miasta. – Wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone, a najciekawsze i spełniające wszystkie wymogi zrealizowane.

Projekt „Street Art 2018” to kontynuacja działań, które zostały zapoczątkowane i zrealizowane w 2017 roku na terenie objętym rewitalizacją. W ramach projektu powstały do tej pory m.in. rzeźby pt. „Ptaki i ptaszyska” w ramach warsztatów rzeźbiarskich pod okiem Stanisława Motyki oraz działanie Mirosławy Jarmołowicz pt. "Miasto dla sztuki - miasto dla każdego", której instalacje (zdjęcia natury) stanęły we wnętrzach trzech szczecińskich podwórek. Od 2018 roku działania w ramach Street Art kontynuuje stowarzyszenie Oswajanie Sztuki, które realizuje projekt „Galeria [OD] Ulicy” polegający na renowacji zaniedbanych witryn sklepowych i oddaniu ich w ręce artystów.

W tym roku na projekty estetyzacji i niwelacji błędów infrastrukturalnych poprzez działania artystyczne miasto planuje wydać 500 tys. zł.

Źródło: szczecin.eu